Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelleri hayvan sevgisiyle aştılar

Giriş Tarihi: 26.5.2014

İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'nı ziyaret eden engelliler, lemurları elleriyle besledi, "Hayvanları yalnız bırakmayalım, onları devamlı destekleyelim" mesajı da verdi

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nı ziyaret eden engelliler, unutmayacakları bir gün geçirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla kent genelindeki engelli iş okullarının öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Merkezi'nin öğrencileri ile boccia sporcuları, Doğal Yaşam Parkı'nda çok farklı deneyimler yaşadı. ESHOT'un tahsis ettiği 20 otobüsle Doğal Yaşam Parkı'na gelen 800'e yakın engelli, burada Doğal Yaşam Parkı görevlileri tarafından karşılandı. Görevlilerinin yakından ilgilenerek bilgi verdiği engelliler, alandaki barınakları tek tek gezerek hayvanları elleriyle beslemenin, açık alanda özgürlüklerini yaşamanın tadına vardı.

YETKİLİLERE SESLENDİLER

Lemurları elleriyle besleyen boccia sporcusu Ufuk Çakır, çok mutlu olduğunu, bir lemura dokunmanın "mükemmel bir şey" olduğunu söyledi. "Hayvanları sevmemek aptalca bir şey" diye konuşan Çakır, "Hayvanlar insanlardan daha hassas. İnsanlar gibi kendini beğenmişlik taslamıyorlar. Yetkililere sesleniyorum: Hayvanları yalnız bırakmayalım, onları devamlı destekleyelim" dedi. Aydın Kavurucu, "Lemurlar 10 numara, hayvanları seviyorum" derken, İbrahim Kılıç da ilk kez bir lemur beslemenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Evren Mutlu ve Vedat Dinç ise lemurlarla aynı ortamda bulunmanın sevincini arkadaşlarıyla paylaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri hayvan sevgisiyle aştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN