'Yedi milyon konut hızla dönüştürülmeli'

Giriş Tarihi: 26.5.2014

Denizli'de deprem olmadan dönüşüme başlanması gerektiğini söyleyen Fehmi Demirten, "Binaların ülkemizi temsil edebilecek yapıda olmasını bekliyoruz" dedi

Denizli İnşaat Müteahhitleri Derneği (DEİM) Başkanı Fehmi Demirten, 20 milyon yapı stokunun 7 milyonunun kentsel dönüşüm sayesinde elden geçirilmesi gerektiğini bunun 1950 ile 2000 yılları arasında yapılan bütün yapı stoklarının tamamının yeniden yapılması anlamına geldiğini söyledi. DEİM'in düzenlediği "Kentsel Dönüşümün Finans Ayağı" konulu panel derneğin konferans salonunda yapıldı. Panele DEİM Başkanı Demirten, Denizbank Konut ve Taşıt Finansmanı Bölüm Müdürü Serkut İsafça ve çok sayıda inşaat sektörü temsilcisi katıldı. Panelin açılış konuşmasını yapan DEİM Başkanı Demirten, şu an ülke gündeminde madenler olduğunu ancak asıl inşaat sektörünün denetimsiz bir şekilde çalıştığını ve bu soruna müteahhitler olarak acil çözüm bulunması istediklerini ifade etti. İnşaat sektöründeki müteahhitler olarak uyarı yapmayı kendilerine görev addettikleri belirten Demirten, "Ülkemizde dönüşmesi gereken 7 milyona yakın konut stoku bulunmaktadır. Burada amaçlanan her ne kadar deprem ve doğal afetlere karşı statik yapısı güçlü yapılar yapmak ise de mevcut yapı stoklarının modern ve çağdaş şehircilikte olması gerektiği gibi yaşamsal ihtiyaç alanlarının bu kapsamda toparlanması yeni yaşam konseptine uygun hale getirilmesi amaçlanmaktadır" dedi.

ELDEN GEÇECEK

DEİM Başkanı Fehmi Demirten, konuşmasına şöyle devam etti; "Ülkemizdeki 20 milyon yapı stokunun 7 milyonu kentsel dönüşüm sayesinde elden geçirilecektir. Bu sayı 1950- 2000 yılları arasında yapılan bütün yapı stoklarının tamamının elden geçirilmesi anlamına gelmektedir. Yeni yapılacak binaların ülkemizi temsil edebilecek, modern, alt yapısı olan ve mimarisi ile ülkemizi yansıtabilecek binalar olmasını bekliyoruz yoksa yapılacak dönüşüm anlamını yitirecektir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yedi milyon konut hızla dönüştürülmeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN