Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'in 'Çimde müzik keyfi" başlıyor

Büyükşehir Belediyesi'nin geleneksel 'Çim Konserleri', 29 Mayıs'ta 'Orkestra Allegra'yla başlıyor. Havagazı Fabrikası'nın tarihi atmosferi, bu yaz İlhan Şeşen, Tual, Pamela, Kargo, İlkay Akkaya, Eylem Aktaş, Selçuk Balcı, Ege ve Bulutsuzluk Özlemi gibi tanınmış sanatçı ve grupları ağırlayacak.

Giriş Tarihi: 27.5.2014 14:26
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Soma'da yaşanan maden faciası nedeniyle ertelediği sanat etkinlikleri, geleneksel 'Çim Konserleri'yle başlıyor. Yaz aylarında perşembe akşamlarının 'klasiği' haline gelen çim konserlerinin ilk, 29 Mayıs 2014 Perşembe akşamı saat 21.00'de Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleşecek. 2009 yılından bu yana geleneksel hale gelen konser dizisinin açılışında 'Orkestra Allegra' sahne alacak.
Her yıl İzmirliler'den büyük ilgi gören konser dizisi, yaz boyunca yine birbirinden ünlü sanatçı ve grupları Tarihi Havagazı Fabrikası'nın mistik atmosferinde ağırlayacak. Büyükşehir, konser dizisiyle İlhan Şeşen, Tual, Pamela, Kargo, İlkay Akkaya, Eylem Aktaş, Selçuk Balcı, Ege ve Bulutsuzluk Özlemi'ni ağırlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çim konserleri kapsamında geçtiğimiz yıllarda Yeni Türkü, Nev, Mercan Dede, Hayko Cepkin, Zuhal Olcay, Feridun Düzağaç, Yüksek Sadakat, Bülent Ortaçgil, Zeynep Casalini, Suavi, Jehan Barbur, Ayşegül Yeşilnil, Modern Folk Üçlüsü, Pinhani, Ezgi'nin Günlüğü, Düş Gezginleri, Turkish Brass Ensemble Orkestrası, Fasl'ı İzmir, Ephessus Brass, Fastrip, Centimetre, Novanon Flute Quartet, Ege Yaylı Çalgılar Beşlisi, Happy People, Ayşe Tütüncü Dörtlüsü, Mavisiyah Flemenko Topluluğu, Baba Zula gibi şarkıcı ve gruplar sahneye çıkmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'in 'Çimde müzik keyfi" başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN