Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TAKEV mezunlarına Almanya'dan davet

Giriş Tarihi: 28.5.2014

Üst düzeyde verdiği Almanca ve İngilizce eğitimi ile alanında öncülük eden TAKEV okulları, öğrencilerine sağladığı yurt dışı olanaklarıyla fark yaratmaya devam ediyor

Almanca ve İngilizce olmak üzere verdiği iki dildeki üst düzey eğitim ile mezunlarına dünyanın en seçkin üniversitelerine kabul avantajı sağlayan TAKEV (Türk-Alman Kültür ve Eğitim Vakfı) Okulları, bu alanda yeni bir girişime daha imza attı. TAKEV Okulları Yönetim Kurulu Üyeleri ve Stuttgart Sanayiciler Derneği ile yapılan temaslarda, Stuttgart'da mühendislik eğitimi görmek isteyen TAKEV mezunlarına özel burs ve destekler sağlanması konusunda mutabakat sağlandı. Stuttgart bölgesi, uluslararası sanayii kuruluşlarının yoğun olarak bulunduğu ve üniversitelerle sanayii kuruluşlarının işbirliği içinde oldukları bir bölge. Stuttgart Sanayiciler Derneği'nin daveti üzerine bölgeye bir ziyaret gerçekleştiren TAKEV Okulları Kurucu Temsilcisi Nur Yaraş, öğrencilerine sağlanacak burs imkanlarının kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi, "Bugüne kadar birçok mezunumuz Almanya'daki seçkin üniversitelerde eğitim görme hakkına sahip oldu. Alman üniversitelerinde eğitim ücretsiz, ancak dil yeterliliği önemli bir kriter. TAKEV öğrencileri bu konuda çok şanslı. Lise bölümünden mezun olan öğrencilerimiz Almanya'da istedikleri üniversitede eğitim görebilecek dil yeterliliğine sahip oluyor. TAKEV mezunlarının yüksek akademik başarısı ve Almanca'ya hakimiyeti sonucunda harekete geçen Stuttgart Sanayiciler Derneği'nden bir davet aldık. Bu ziyaretimizden olumlu, güzel sonuçlarla döndük. Üniversitelerin öğrencilerimize sağlamak istediği geniş burs olanakları bizi çok mutlu etti. Sağlanacak olan burslarla daha çok öğrencimiz yurt dışında eğitim olanağına kavuşacak" diye konuştu.

'BÜYÜK AVANTAJ'

TAKEV mezunları'nın Türkiye'deki seçkin üniversitelerde de önemli avantajlara sahip olduğuna dikkat çeken TAKEV Okulları Genel Müdürü Gönül Ketenci ise, bu yıldan itibaren Kadir Has Üniversitesi'nin yüzde 50, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin de yüzde 20 olmak üzere TAKEV mezunlarına her hangi bir başarı kriteri olmaksızın burs vereceğini dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TAKEV mezunlarına Almanya'dan davet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN