Hepsini kazanalım

Giriş Tarihi: 30.5.2014

Efes 2014 Tatbikatı'na katılmak üzere İzmir'e gelen Başbakan Erdoğan, AK Partili 6 ilçe başkanı ile buluştu, "Çok çalışın. Gelecek dönem tüm ilçeleri almalıyız" dedi

İzmir'e Efes 2014 Tatbikatı'nı izlemek için gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki akşam AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay ve yeni göreve gelen AK Partili 6 ilçenin belediye başkanıyla görüştü. Erdoğan'ın görüşmede başkanlara CHP'li belediyelerden daha fazla çalışmaları talimatı verdiği kaydedildi. Görüşmeye AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İl Başkan Yardımcıları Aziz Demir, Atilla Kaya, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu katıldı. Önceki dönem yapılan harcamalar nedeniyle ekonomik sıkıntı çektiklerini belirten ilçe belediye başkanlarına Başbakan Erdoğan'ın, "Mali yapı bir belediyede en önemli unsurdur. Siz de gelen paralarınızı doğru kullanın. Kaynak yaratırken bir yandan kaynaklarınızı verimli kullanın. Paraları har vurup harman savurmayın. Projelere destek konusunda elimizden geleni yaparız" dediği öğrenildi.

'GEREKEN YAPILIR'
Belediye başkanlarından önlerine çıkacak herhangi bir bürokratik engelde doğrudan kendisine ulaşmasını istediği belirtilen Erdoğan'ın, "Bir proje ya da önemli bir konu hakkında ilgili il müdürleri ve bakan arkadaşlarımla hemen bağlantıya geçin. Eğer bir sorun olduğunda ya da mesele halledilmediğinde hemen bana gelin. Konuyu bizzat, doğrudan bana anlatın. Gerekeni yaparım" diye konuştuğu bildirildi. AK Partili belediyelerin İzmir'deki diğer CHP'li belediyelerden daha fazla çalışması gerektiğine dikkat çeken Başbakan Erdoğan'ın, "Fırsat buldukça halkın arasında olun. Onların sorunlarını dinleyin. Teşkilatınızla ekip çalışması yapın. Çok çalışın ve hizmetlerinizde diğer illerdeki gibi AK Partili belediyelerin farkını burada da ortaya koyun. Gelecek dönem İzmir'in tüm ilçelerini alıp, AK belediyecilik hizmetleriyle tanıştırmalıyız" şeklinde uyarılarda bulunduğu öğrenildi. Gece saat 01.30'a kadar süren toplantının ardından Başbakan Erdoğan'ın AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'la da bire bir özel görüşme yaparak çeşitli konularda değerlendirmeler yaptığı kaydedildi.

'ÇALIŞAN OYU ALIR'
Başbakan Erdoğan, başkanlara ayrıca şu uyarılarda bulundu: "Ayrım yapmadan herkese eşit hizmet götürün. Size oy verip vermediğine bakmayın. Zaten rakamlara baktığınızda az farklı seçimi alınan yerler var. Burada yaptığınız çalışmalar oylarınızı ya artırır ya da azaltır. Siz, artırmak için çalışın. Belediyecilikte üç şey önemlidir. Birincisi finans yönetimi, ikincisi insan yönetimi, üçüncüsü de bilgi yönetimidir. Siz bunları yaptığınızda başarı gelir. Yapılaşma ve konut projelerine ağırlık verin. TOKİ'ye gereken talimatı verdim. Alt gelir grubuna konut üretin. Yüksek katlı binalar yapmaktan kaçının."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hepsini kazanalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN