Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşili sevenleri ayırmalı

'Bahar Buluşması'nda 'Gezi' olaylarını değerlendiren Eğitim-Bir-Sen Başkanı Gündoğdu, "Bunun tek bir amacı var. O da ülkemizi kaosa sürüklemek" dedi

Giriş Tarihi: 1.6.2014
Eğitimciler Birliği Sendikası'nın 'Bahar Buluşması' İnciraltı Kent Ormanı'nda yapıldı. Hava yağmurlu olmasına rağmen sendika üyeleri buluşmaya yoğun ilgi gösterdi. Buluşmaya katılan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, hiçbir üyenin bugün unutamayacağını belirtti, "Bir tarafta yeşil, bir tarafta deniz. Bir tarafta rahmet, bir tarafta da genel başkanlarıyla buluşan bir teşkilat. Genel başkanlar çok memnun çünkü 81 il içinde en çok üyeyiyi kaydeden şubemiz İzmir Eğitim-Bir-Sen. Burada sabahtan akşama istişareler yapacağız. Bir yılda 2 bin 200 üyeyi kaydeden teşkilatın tecrübesinin diğer illere yansımasını ve güzel örnekleri dinleyeceğiz. Üyemizi ve insanlık için yola çıkmış olan Eğitim- Bir-Sen ve Memur-Sen teşkilatlarımızın ülkemizdeki sorunları çözmek ve dünya mazlumlarına sahip çıkmak için ne yapabilir sorusuna da teşkilatımız ile birlikte cevap aramış olacağız" dedi.

"ÇİFTE STANDART VAR"
Bir gazetecinin, "31 Mayıs sizin buluşma gününüz ve Gezi olaylarının da yıldönümü. O eksende değerlendirirseniz ne söylemek istersiniz?" sorusunu yanıtlayan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, şöyle konuştu; "Yeşil severler ile gezi zekalıları birbirinden ayırmak lazım. Yeşil severim diyenler insan sevmiyor ve ölümleri geçim kaynağı haline getirmiş ise, bir sanatçı müsvettesinin dediği gibi "Mesele ağaç meselesi" değil diyor. Gezi'den ne çıkarmak istiyorlar? Bu belli. Türkiye'yi kaosa sürüklemek. Türkiye'yi değersizleştirmek isteyenlerin katkısıyla Türkiye'nin geri kalmasını sağlamak." Türkiye'yi değersizleştirmek isteyenlerin katkısıyla ülkemizin geri kalmasını sağlamaya çalışanların olduğunu belirten Gündoğdu, "Bunun en somut örneği Almanya Cumhurbaşkanı. Hamburg'ta ölümleri saklamak için TRT'nin yayını bile engelleyecek kadar kamufle hareketi var. Ancak Twitter'ın erişime kapatılmasından acı duyuyor gibi çifte standart uygulamak. Bizim işçi kardeşlerimizin katledildiği yüzlerce faili meçhul var. Burada neden tomalar var diyecek kadar çifte standart var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşili sevenleri ayırmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN