'Yatırımcı akacak'

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, projelerin bitmesiyle Yeni Kent Merkezi'nin, yerli ve yabancı yatırımcıların odak noktası olacağını belirtti, "İzmir'in kalbi Bayraklı'da atacak" dedi

Giriş Tarihi: 5.6.2014
İzmir'in Yeni Kent Merkezi'nin yıldızı her geçen gün daha da parlıyor. Arka arkaya başlayan projeler ve patlayan talep, pek çok yatırımcının rotasını değiştirdi. Bölgede arsa fiyatları yükseldi. Alsancak Liman, Bayraklı, Salhane, Turan ve Halkapınar bölgesini kapsayan İzmir'in Yeni Kent Merkezi, sadece yerli yatırımcının değil, İstanbul ve Ankaralı güçlü yatırımcıların yanı sıra yabancı yatırımcıların da dikkatini çekmeye başladı. İzmir'e yatırım yapmak isteyen dev firmalar, yüz milyonlarca dolarlık projeler hazırlamaya başladı. Yeni Kent Merkezi olarak belirlenen 450 hektarlık arazide toplamda önümüzdeki 10 yıl içerisinde bölgede planlanan projeler tamamlandığında 16 milyar dolarlık yatırım yapılmış olacak. Şehrin tam ortasında konumlanan bu bölge Manhattan gibi olacak.

FOLKART ÖNCÜ OLDU

Folkart kurulduğu günden bu yana İzmirlileri yepyeni bir yaşam tarzıyla tanıştırdı. Avrupa'nın en yüksek ikiz kulelerinden olan Folkart Towers, İzmir'in Yeni Kent Merkezi'nde başlayan bu büyüklükte ilk karma proje olarak da birçok firmaya öncü oldu. Folkart Towers'ın kuleleri çıkıp bölgenin ilerideki siluetine dair ilk sinyalleri verdikten sonra yeni projeler start almaya başladı.

FİRMALAR YARIŞACAK

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, bölgenin konumu ve imar durumundan dolayı önümüzdeki 5-10 yıl içinde yapılaşma tamamlandığında irili ufaklı 100'ün üzerinde proje olacağını belirtti, "Projelerle birlikte çoğalacak sosyal imkanlarla Bayraklı, tam anlamıyla İzmir'in kalbinin attığı yer olacak. Şu anda Folkart Towers'da ortalama 3 bin dolar olan satış fiyatı önümüzdeki birkaç yıl içinde 5 bin doları bulacak. Artık burada yapılacak projeler birbiriyle yarışacak. Bölgede yapılacak projelerin belli bir standardın altına düşmemesi gerekiyor. İzmir neden bir marka şehir olmasın?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yatırımcı akacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN