İzmir için işbirlikleri daha da çok artacak

İTO ve EİB üyeleri yaptıkları toplantıda, İzmir'in ihracatının geliştirilmesi, direkt uçuşların artırılması gibi konularda ortak hareket edilmesi ve var olan işbirliğinin artırılması kararını aldı

Giriş Tarihi: 6.6.2014
İzmir Ticaret Odası (İTO) ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), İzmir'in ihracatının geliştirilmesi, İzmir'den direkt uçuşların arttırılması, yurtıdışı organizasyonların birlikte yapılması gibi konularda ortak hareket edilmesi ve var olan işbirliğinin artırılması kararını aldı. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Meclis Başkanı Rebii Akdurak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Akın Kazançoğlu ve Jak Eskinazi, Meclis Başkan Yardımcısı Yavuz Ateşalp, Yönetim Kurulu Üyeleri Mert Pala, Süleyman Subaşı, Mustafa Tüzün ile Ali Yılmaz bugün Ege İhracatçı Birlikleri'nin yeni seçilen yönetimine tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarete, EİB Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, EİB Koordinatör Başkan Vekili Emre Kızılgüneşler, Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı Halil Şahin, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Gürkan Renklidağ'ın katıldı. Önümüzdeki dönemde İTO ile daha etkin ve yoğun işbirliği yapmak istediklerini söyleyen Ünlütürk, "Bizim birinci önceliğimiz şu anda İzmir'den yapılan direkt uçuş sayısının arttırılması. Bugüne kadar havalimanı yetersizliğinden bahsediliyordu, artık o sorun çözüldü. İzmir'den kentimiz ihracatı için önemli olan Londra, Milano, Paris gibi en az 4-5 önemli kente direk uçuş olması lazım. Çünkü THY'nin yeni destinasyon açtığı her bölgeye yapılan ihracatın hızla arttığını görüyoruz. Hep beraber bunun için mücadele etmemiz lazım" dedi.

ORTAK İSİMLER
İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise EİB ile bugüne kadar güçlü ilişkileri olduğunu, bunda her iki kurumun da yönetiminde yer alan ortak isimler olmasının etkili olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir için işbirlikleri daha da çok artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN