Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karabağlar arapsaçı

Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, işçilerin maaşlarının ödenmesi için 11 makam aracını ihaleye çıkardı. Dün yapılan ihalede sadece 3'ü satılabildi, beklenen gelir elde edilemedi

Giriş Tarihi: 7.6.2014
Geçtiğimiz günlerde maaşlarını ödeyemediği için işçilerin iş bıraktığı Karabağlar Belediyesi'nde mali kaynak yaratmak amacıyla ve tasarruf tedbirlerini uygulamak için içlerinde Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun makam aracının da bulunduğu lüks 11 otomobilin satış ihalesi dün gerçekleşti. 11 araçtan sadece 3'ü alıcı bulurken satış işleminden belediye kasasına toplam 88 bin 650 lira kaynak aktarıldı. İçlerinde Başkan Selvitopu'nun makam aracının da bulunduğu 8 araca ise talip çıkmadı. Satılamayan araçlar için önümüzdeki günlerde yeni bir ihale düzenleneceği öğrenildi. Belediye yetkilileri yeni ihale öncesi tekrar bir ekspertiz raporu hazırlanacağını bu rapora göre de satışa çıkarılacak araçların muhammen bedellerinin yeniden hesaplanacağını sözlerine ekledi.

KALYONCU UYARMIŞTI

Karabağlar Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Nazmi Kalyoncu, daha önce yaptığı açıklamalarda bu tarz önlemlerin kalıcı olmayacağını belirtmişti, "Daha öncede söylediğim gibi taşıma suyla değirmen dönmez. Araç satışı, sermaye arttırımı veya hisse satışı ile sorun tamamen çözülemez. Bunlar kalıcı bir çözüm değil. Bundan sonra satacak hissemiz de yok. Neyi satacağız? Kalıcı bir çözüm için iyi bir yönetim şeması ve Karbel'in daha rasyonel çalışması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karabağlar arapsaçı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN