Girişimciler cesaret etti, büyük iş başardı

Giriş Tarihi: 10.6.2014

Manisalı iki kafadar, İzmir ve İstanbul başta olmak üzere İtalya'ya kadar gidip araştırdıkları 'Oto Ekspertiz' işini uyguladı, geniş bir hizmet ağına sahip oldu

Manisaspor'dan Süper lig ekibi Balıkesirspor'a transfer olan Eray Ataseven ile birlikte genç girişimci iş adamı İsa Yavaş tarafından ortaklaşa Kenan Evren Sanayi Sitesi'nde hizmete başlayan 'Auto Ekspertiz' işletmesi, kısa sürede Gaziantep'ten, Şanlıurfa'ya Kocaeli'den, Antalya'ya kadar hizmet geniş bir hizmet ağına sahip oldu. Manisalı genç girişimci İsa Yavaş (28) futbolcu Eray Ataseven ile birlikte kurdukları işletmede ciddiyetle hizmet verdiklerini söyledi. Yavaş, "Öncelikli amacımız Manisa'nın ilk garantili ekspertiz raporu veren firması olmaktı. Bunun için Türkiye'deki profesyonel anlamda hizmet veren 40 ayrı firmayı inceledik. İzmir'den İstanbul'a hatta İtalya'ya kadar gidip işi yerinde gördük. Sonunda da Türkiye'nin 41. Oto Ekspertiz firmasını Manisa'ya kazandırdık" dedi. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ve ISO belgeli cihazlarla işe başladıklarını söyleyen iş adamı Yavaş, toplamda 300 bin lira maliyetle başladıkları işte her marka ve model araçlar için tarafsız ve bağımsız güvenilir oto ekspertiz raporu verdiklerini anlattı. Testlerin tamamı makinelerle yapıldığını belirten Yavaş, "Elle veya gözle test dönemini kapattık. Yetkili servisler artık ekspertiz yapmıyor. Biz tarafsızlık ilkesini gözeterek rapor veriyoruz. 40 dakikada aracın toplam 128 noktasına 7 ayrı test uygulayarak rapor hazırlıyoruz. İşimiz tamamen aracın kimliğiyle ilgilidir" diye konuştu. Futbolcu Eray Ataseven'de Manisa Auto Ekspertiz merkezinin profesyonel ekibiyle ayağa hizmet verdiğini söyledi.

"İNCELEME YAPIYORUZ"
Firmaya yatırım amaçlı olarak ortak olduğunu söyleyen Ataseven, "İnternet üzerinden veya başka bir ilan şekliyle bulunan araçları müşteri adına görevlendirdiğimiz personel ile inceliyoruz. Aracın bulunduğu noktaya gidip araç sahibi ile beraber aracı merkezimizde testten geçiyoruz ve aracı almak isteyen kişiye raporu gönderiyoruz. Hedefimiz Türkiye'nin en büyüğü olmak" dedi. Manisalı genç girişimci İsa Yavaş, iş dünyasına atılmak isteyen girişimcilere çağrıda bulundu, "Biz uzun incelemeler sonunda bu sektöre girdik. Girişimciler cesur olsun. Yapılmayanı yapmaya çalışsınlar. Biz cesaret ettik ve başardık. Herkes yapabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Girişimciler cesaret etti, büyük iş başardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN