Ucuz atlattık

İzmir'de önceki gün Alsancak'ta İZBAN Trafik İzleme Merkezi'ne yıldırım düşmesi sonucu seferler durdu, trafik felç oldu. Olayda herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmaması sevindirdi

Giriş Tarihi: 11.6.2014
İzmir'in Alsancak semtindeki Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) 3. Bölge Müdürlüğü'ne ait İZBAN'ın trafiğinin de düzenlendiği ana kumanda merkezine önceki gün akşam saat 18.56 sıralarında yıldırım düştü. Paratoner olması nedeniyle merkezde herhangi bir yangın ve maddi hasar meydana gelmezken, 33 yaşındaki güvenlik görevlisi Serkan Atlas korkudan kalp spazmı geçirdi. Yıldırım düşmesinin ardından tren seferleri tamamen dururken, önceki gün akşam saatlerinde kent içi trafiği felç oldu. Bomba gibi patlama sesinin ardından büyük bir korku yaşayan Serkan Atlas, kaldırıldığı Alsancak Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Büyük panik yaşayan Atlas'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. İZBAN trafiği TCDD'nin ana kumanda merkezinden yönetildiği için seferler durdu. Bir süre sonra telsiz bağlantısıyla yolda kalan trenler en yakın istasyonlara çekildi. Trenlerden inenlere için belediye otobüsleri devreyi sokuldu. İZBAN'daki aksaklık nedeniyle TCDD'nin bölge trenleri kent içine alınmadı. Bölge trenleriyle kente gelen yolcular İZBAN trenleriyle şehir içine geçici olarak taşındı. Alsancak İstasyonu da Halkapınar ve Hilal'den sonra üçüncü aktarma istasyonu olarak kullanıldı. Dün sabah saatlerinden itibaren zaman zaman yaşanan gecikmelere rağmen tren seferleri yapıldı.

ERİŞ, EKİBİNİ KUTLADI
Seferlerde herhangi bir aksama yaşanmadığını anlatan İZBAN Genel Müdürü Sebahattin Eriş, "Başarılı operasyon yapan bütün arkadaşlarıma, TCDD mensuplarına, İzmir Metrosu'nun değerli çalışanlarına ve ESHOT Genel Müdürü'ne teşekkür ediyorum. Yıldırım düşmesi sonucu komuta merkezinde vuku bulan olay nedeniyle tren seferleri sabahtan beri büyük bir şevkle memnuniyetle idare edildi. İZBAN seferlerinde aksama olmadı. TCDD ekspres ve bölgesel trenleri Menemen ve Cumaovası'na kadar geldi. Kent içine girmedi. İZBAN ve Metro bu demiryolu yolcularını taşıdı. Çok şükür önemli bir problem olmadan başarıyla bu konuyu atlattık. Güvenlik görevlisi arkadaşımız kalp spazmı geçirdi. Durumu iyi. Şu an hala görevde. Ucuz atlatılmış bir hadise" dedi.

SU BASKINI İHBARLARI OLDU
Yağan yağmurla birlikte trafik kilitlenirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne çok sayıda ev ve iş yeri su baskınları ihbarı geldi. Aralıksız süren yağışların ardından açıklama yapan Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, akşam 17.30 sıralarında başlayan ve yaklaşık bir saat boyunca etkili olan sağanakta Güzelyalı'ya 17, Gaziemir ilçesine 21.6, Bayındır ilçesine 20.9, Bornova ilçesine ise 16.5 kilogram yağış düştüğünü bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ucuz atlattık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN