Ekol'de özel sergi

Açıldığı günden bu yana bir çok ünlü ismi sanatseverlerin beğenisine sunan Ekol Sanat Galerisi, şimdi de Baz çiftinin özel koleksiyon sergisine ev sahipliği yapıyor

Giriş Tarihi: 14.6.2014
Çiğli'de Ekol Kulak Burun Boğaz Hastanesi'nin yanında yer alan Ekol Sanat Galerisi, sezona ara vermeden yaz aylarında da izleyicileri sanatsız bırakmamak adına, kendi koleksiyonlarından oluşan, birbirinden değerli sanatçıların eserlerinin yer alacağı, 'Figen - Mehmet Baz Koleksiyon Sergisi'ne ev sahipliği yapıyor. 2013 Kasım ayında Devrim Erbil sergisiyle açılan Ekol Sanat Galerisi, ilk sergi sezonunu başarıyla tamamlayarak hız kesmeden, yaz döneminde de İzmir halkını çok önemli sanatçıların eserleriyle buluşturmaya devam ediyor. Kasım ayından bu yana açmış olduğu sergilerden seçilmiş eserlerin yanı sıra, Türk resim sanatının önemli isimlerinin de yer alacağı zengin bir seçki izleyicilerini bekliyor. Ekol Sanat Galerisi, Devrim Erbil, Zeki Serbest, Bedri Baykam, Faruk Cimok, Özdemir Altan gibi usta sanatçılar ile düzenlenen sergileri kaçıranlara tekrar izleme olanağı sunmuş oluyor.

46 SANATÇIDAN 108 ESER
Op. Dr. Mehmet Baz ve Eşi Figen Baz'ın koleksiyonundan oluşan sergi Abidin Dino, Adem Genç, Adnan Çoker, Ahmet Yeşil, Alaattin Aksoy, Alp Tamer Ulukılıç, Balkan Naci İslimyeli, Barış Sarıbaş, Bayram Gümüş, Bedri Baykam, Devrim Erbil, Ekrem Kahraman, Enis Aktaş, Feyyaz İnanç, Güngör Taner, Hoca Ali Rıza, Kemal Önsoy, Komet, Maide Arel, Mustafa Ata, Mustafa Karyağdı, Naci Kalmukoğlu, Nuri İyem, Onay Akbaş, Özdemir Altan, Tuncay Takmaz, Yalçın Gökçebağ, Zahit Büyükişleyen, Zeki Faik İzer ve Türk resim sanatının önemli diğer bir çok isminin yer aldığı özel bir seçki sunuyor. Klasikten moderne 46 sanatçının 108 eserinin yer alacağı sergi, 20 Haziran - 10 Eylül tarihleri arasında gezilebilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekol'de özel sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN