Daha da güçlendik

Giriş Tarihi: 15.6.2014

Küçükbay Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, Ekiz markasını bünyelerine kattıklarını belirtti, "Biz bir tarihe sahip çıktık. Değerlerimizi korumalıyız" dedi

Orkide markası ile bitkisel yağ ve zeytinyağı pazarında faaliyet gösteren Küçükbay Yağ Sanayi A.Ş., 68 yıllık Ekiz markasını bünyesine kattı. 1946 yılında İzmir'de Ekiz ailesinin kurduğu Türkiye'nin önde gelen zeytinyağı markalarından Ekiz Yağ'ın, geçtiğimiz Nisan ayında yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan Küçükbay A.Ş.'ye satış kararının ardından, satış sürecinin tamamlandığı Borsa İstanbul tarafından açıklandı. Ekiz Yağ ve Sabun Sanayii A.Ş, 18 Nisan tarihinde yapılan 2013 yılı olağan genel kurul toplantısında, şirket mallarından Ekiz markasının, muhalif kalan pay sahiplerine ayrılma hakkı tanınmak suretiyle 3. şahıslara satışı için yönetime yetki verilmesine ilişkin karar aldı. Bunun ardından Ekiz Yağ Yönetim Kurulu, 22 Nisan'da toplanarak Ekiz markasının Küçükbay Yağ ve Deterjan A.Ş.'ye satışına karar verdi.

ÖNCÜ KONUMDA
35 yıldan bu yana İzmir Bornova'da, geçtiğimiz yıl içerisinde de Tekirdağ Muratlı'da faaliyete geçen tesislerinde yaptığı bitkisel yağ üretimiyle Türkiye'nin yağ ihtiyacınını yüzde 20'sini karşılayan Küçükbay A.Ş., Orkide Yağ markası ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında oldukça güçlü bir konuma sahip. Ayçiçekyağından, margarine, zeytinyağından gıda endüstrisinde kullanılan yağlara kadar çok geniş bir yelpazede üretim yapan Küçükbay Yağ Sanayi A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, yaptıkları yeni yatırımlar sayesinde zeytinyağı alanında da büyük potansiyale ulaştıklarını dile getirdi, "Biz bir tarihe sahip çıktık. Değerlerimizi korumalıyız. Bu anlamda ülkemizin en köklü zeytinyağı markalarından Ekiz Yağ'ın bünyemize kazandırılmasını çok önemli buluyoruz. Orkide markasını taşıyan ambalajlı ürünlerimiz ile Uzakdoğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'ya yüksek montanlı satışlar gerçekleştirerek dünyanın önde gelen zeytinyağı kuruluşları arasında yer alıyoruz. İç ve dış piyasalarda güçlü marka kimliğine sahip olan Ekiz ile zeytinyağındaki etkinliğimizin daha da güç kazanacağına inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha da güçlendik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN