Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Umudu kestik'

Giriş Tarihi: 15.6.2014

AK Partili Bilal Doğan, İzmir'in ulaşım ve otopark sorunlarına değindi. Açılmayan son iki metro istasyonu ile ilgili de, "Kocaoğlu'nu bu konuda kendi haline bıraktık" dedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, AK Parti İzmir İl Başkan Vekili Bülent Delican ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Sözcüsü Hakkı Durmaz, İzmir'deki ulaşım ve otopark sorununu mercek altına aldı. Sorunlara çözüm önerileri sunan Doğan, henüz açılmayan son iki metro istasyonu ile ilgili olarak, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu metro konusunda kendi haline bıraktık. 'Ne zaman bitecek nasıl bitecek?' diye sorduğumuzda, 'Bittiğinde görürsünüz' demişti. Biz de artık bu konuyla ilgili olarak sıkıştırmak istemiyoruz. Bir an önce bitsin de İzmirli artık bu metrodan yararlansın istiyoruz. Umudu kestik. Kendisinden bir açıklama bekliyoruz ama inşallah bir açıklamada bulunur" diye konuştu.

OTOBÜS SAYISI YETERSİZ
İlk olarak toplu ulaşım sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatan Doğan, İzmir'deki toplum ulaşımın yetersiz ve plansız olduğunu söyledi. Gecekondu bölgelerinde yapılan otobüs seferlerinin işe gidiş ve geliş saatlerinde yetersiz olduğunu kaydeden Doğan, şöyle konuştu: "Otobüsler yolcu yoğunluğuna göre planlanmamıştır. İzmir'in toplu ulaşımda çok ciddi sıkıntıları var. Vatandaşlarımızın İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin online iletişim adresleri üzerinden yapılan başvuruları ciddiye alınmıyor. Hatta bu ciddiyetsizlik öyle bir boyuta ulaşmıştır ki; vatandaşımız sosyal medya üzerinden geniş katılımların oluştuğu gruplarda espritüel bir üslupla İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bu ciddiyetsiz tavır ve tutumunu eleştiri bombardımanına tutmuştur." Doğan ulaşımdaki yetersizlik sorununun, özellikle gecekondu bölgelerindeki sefer sayısının artırılarak çözülebileceğini, gecekondu bölgelerine ayrıca yeni otobüslerin konulması gerektiğini dile getirdi. İzmir ulaşımının pahalı olduğunu ifade eden Doğan, İzmirliyi yazın sıcaktan, kışın da soğuktan koruyacak kapalı durak sayısının artırılması gerektiğini belirtti. Yerel seçimler öncesi AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Binali Yıldırım'ın 120 dakika bedava ulaşım vaadini de hatırlatan Doğan, bedava ulaşım uygulamasının 90 dakikadan 120 dakikaya çıkarılması gerektiğini söyledi.

'OTOPARK İHTİYACI VAR'
İzmir' in otopark soruna da değinen Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmirli belediyeye sürekli otopark parası ödüyor. Biriken bu parayla belediye yeterli miktarda otopark yapmayı beceremedi. Kentimizde 755 bin 333 aracı var. Her gün 150 araç trafiğe katılmaktadır. İzmir'in çok ciddi yeni otoparklara ihtiyacı vardır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Umudu kestik'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN