Böcekçi müdürün krallar gibi hayatı

"Böcek operasyonu" kapsamında gözaltına alınan eski Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut'un, emniyet binası içinde yaptırdığı saunaya sadece bir kaç kişinin girmesine izin verdiği iddia edildi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın makam aracı ve ofisinde dinleme cihazı bulunmasına ilişkin yürütülen "Böcek operasyonu" kapsamında gözaltına alınan eski Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut hakkında şok iddialar ortaya atıldı. Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a en yakın olarak bilinen isimlerin en başında gelen ve 2. sınıf Emniyet Müdürlüğü'nden 1. sınıfa terfi ettirilerek Denizli'ye Emniyet Müdürü olarak atanan Zeki Bulut'la ilgili iddialar dur durak bitmiyor. Gözaltına alınan ve asayiş olaylarının üzerine düşmeyen, kendi reklamını yapmak için çocukları bile kullanan Zeki Bulut'un son bombası bu kadar da olmaz dedirten cinsten.

DEMİR, DURUMA EL ATTI
İddiaya göre eski Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut'un emniyet müdürlüğü içinde sauna yaptırdığı ve bu saunayı sadece kendisinin ve bir kaç kendine yakın müdürün kullandığı ileri sürüldü. Ancak göreve Zeki Bulut'tan sonra Denizli Emniyet Müdürü olarak gelen Emniyet Müdürü Mevlüt Demir'in talimatı ile saunayı hizmete açtığı ve tüm personelin kullanımına sunduğu iddia edildi. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan saunanın artık saat 09.00 - 23.00 saatleri arasında yararlanmak isteyen herkesin kullanımına açılması ile ilgili konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir emniyet amiri, "Biz sadece bakardık, onlar babalarının çiftliği gibi kullanırdı, ancak artık o devir bitti. Artık böyle güzel bir projeden herkes yararlanıyor" dedi. Bulut'un Denizli'deki görevi sırasında "Hayata Pas Ver", "Umut yıldızları" projeleri ile gündeme gelen Zeki Bulut'un Denizlispor camiasını karıştırdığı da öne sürüldü. Zeki Bulut'un maçlarda poz verip Türk futbolunun tanınmış futbolcularını Denizli'ye getirmesinin de gösterişten öteye gitmediği ortaya çıktı. Ayrıca, 30 Kasım 2012 tarihinde iki taraftar grubu arasında çıkan tartışmada 57 Gençlik Taraftar Grubu Lideri İrfan Sancar, Yeşil Cephe Taraftar Grubu lideri Fatih Eroğlu'nun öldürülmesi ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

ELİ SİLAHLI KİŞİLER
Öldürülen Fatih Eroğlu'nun kardeşi Serdar Eroğlu, ağabeysinin öldürülmesi ile ilgili kimin parmağı varsa her gün beddua ettiklerini söyledi, "Ağabeyim, Denizlispor sevdalısıydı. Karşı tarafsa eli silahlı kişilerdi. Bu grup her gittiği yere silah götürdüğü emniyet tarafından da biliniyordu. Hatta silahlı fotoğrafları sosyal paylaşım sitelerinde bile yayınladı. O dönemin emniyet müdürü Zeki Bulut, niye bu silahları toplatmadı. Çünkü tüm desteğini karşı gruba veriyor, diğer grubunu bitirmek istiyordu" diye konuştu.

ÜNLÜLER AÇMIŞTI
Zeki Bulut'un "Hayata Pas Ver" projesinin açılışına ünlü isimler katılmıştı. AK Parti'den istifa eden milletvekili Hakan Şükür, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, ünlü yorumcu futbol adamı Rıdvan Dilmen, milli eski futbolcular Rüştü Rençber, Hakan Ünsal, Okan Buruk, Tayfur Havutçu ve ünlü sanatçı Oktay Kaynarca katılmıştı. Ayrıca Denizli Atatürk Stadı'nda düzenlenen final maçlarına da ünlü hakem Edman Toroğlu ile birlikte Pascal Nauma gelmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Böcekçi müdürün krallar gibi hayatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN