Karpuz peynirle eylem yaptılar

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan memurlar toplu sözleşmede uzlaşılamaması üzerine belediye önünde sofra kurdu, "Kendi işçisinin sorunlarını çözemeyen, kentin nasıl çözecek?" diye isyan etti

Giriş Tarihi: 19.6.2014
İzmir Büyükşehir Belediye'sinde çalışan memurlar ilginç bir eyleme imza attı. Yaklaşık 5 bin 500 belediye personelini ilgilendiren toplu sözleşmelerde Büyükşehir ile Tüm-Bel-Sen'in toplu sözleşmede uzlaşamaması üzerine Tüm-Bel-Sen 1 Nolu Şube'ye bağlı yaklaşık 500 memur belediye binası önünde karpuz peynir ve simitten oluşan yer sofrası kurdu, yemekle ilgili sorunlarını dile getirdi. Yemek hakları ile ilgili eylem yapan Tüm-Bel-Sen'e bağlı memurlar, belediyenin memur kadrosuna ek yol ücretleri ve yemekhane hakkı verilmesi için kurdukları yer sofrasında peynir-simit ile eylem düzenledi. Öğle arası tatilin den gelen eylemde, Tüm-Bel-Sen'e bağlı memurlar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na seslerini duyurmak için uzun uzun "Sadaka değil, toplu sözleşme", "Ya hep beraber, ya hiçbirimiz" gibi sloganlar attı.

"İŞ BIRAKACAĞIZ"
İş bırakma eylemi yapmaya hazırlandıklarını dile getiren Tüm-Bel-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ulus Bozkır, "Yaklaşık 3 yıldır iyileştirme almıyoruz. Bu tutumuzu görüşme masalarında sürdürdük. Bugün yemekle ilgili ilk eylemimizi gerçekleştirdik. Artık, iyileştirmelerin ve sosyal hakların ertelenecek bir durumu yok. Eğer olumlu sonuç alamazsak grev kararı alacağız. Sıkıntılar, 5 bin 500 personeli ilgilendiriyor. Biz maaş zammı istemiyoruz. Mobbingle mücadele masasının kurulmasını, yol, yemek, kreş gibi sorunlarımızın çözülmesini ve sosyal haklarımızı istiyoruz. Siz memurun sorunlarını çözmeden, kentin sorunlarını çözemezsiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karpuz peynirle eylem yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN