Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e dev yatırım müjdesi

Orkide Yağ markasının sahibi Küçükbay Yağ Sanayi A.Ş., İzmir'de Avrupa'nın sayılı entegre yağ tesisleri arasında yer alacak dev bir yatırıma hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 23.6.2014
Avrupa'nın en büyük entegre yağ tesisleri arasında yer alan Orkide Tekirdağ Fabrikası'nı faaliyete geçiren Küçükbay A.Ş., yeni bir yatırım için düğmeye bastı. Küçükbay A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Küçükbay, İzmir'de, yine Avrupa'daki sayılı yağ tesisleri arasında gösterilecek yeni bir yatırıma hazırlandıklarının müjdesini verdi. Bu yatırım için Çandarlı'daki Kuzey Ege Limanı ihalesinin gerçekleşmesini beklediklerini belirten Ahmet Küçükbay, "Güzel kentimizde yepyeni bir yatırımı gerçekleştirecek olmanın heyecanı içerisindeyiz. Kentin ortasında kalan ve üretim sahası olarak çok lüks hale gelen Bornova'daki 40 dönümlük fabrika sahası daha işlevsel olarak değerlendirilmeye müsait. Bu nedenle İzmir'in farklı bir bölgesinde yeni bir tesisin yapılandırılması ihtiyacı doğuyor. Tesisimizin kurulması için Çandarlı'daki yeni liman sahasına yakın bölgeyi ya da Kemalpaşa Akalan'daki 120 dönümlük depolama, dolum tesislerimizin de içinde olduğu bölgeyi düşünüyoruz. Çandarlı Kuzey Ege Limanı'nın kısa zamanda devreye sokulmasını beklemekteyiz. Eğer oradaki belirsizlik uzarsa Kemalpaşa Akalan'daki yerimizi gündeme alacağız" şeklinde konuştu.

ÜRETİM VE İSTİHDAM ARTACAK
Geçen yıl 1.4 milyar TL'lik ciro gerçekleştirdiklerini bu yıl ise bu rakamın çok daha üzerine çıkmayı hedeflediklerini ifade eden Küçükbay, İzmir'de kuracakları tesis ile gerek üretimde ve istihdamda gerekse ihracatta önemli artış kaydetmeyi hedeflediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e dev yatırım müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN