Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP İzmir'de sular durulmak bilmiyor

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Sırasıyla Çiğli ve Konak'ta yönetimlerin düşmesi, Ödemiş'te de imza toplanarak kongre sürecine giden CHP'de son olarak 64 yıl sonra yerel seçimleri kazandığı Tire'de sıkıntı yaşadı. CHP Tire Kadın Kolları Başkanı Sezer Konursay Ege'nin asil ve yedek ilçe yöneticileriyle birlikte istifa etmesiyle birlikte il kadın kolları yönetimi Tire'ye kayyum atadı. Tire'de 1 Temmuz'da kongre heyecanının yaşanacak.

GÜMRÜKÇÜ ÖNDE
İstifalar nedeniyle Nihat Gültekin'in başkanlığının ve yönetiminin düştüğü CHP Çiğli'de parti MYK'sı tarafından atanan Behçet Köymen başkanlığındaki kayyum heyeti de kongre için 6 Temmuz tarihinde karar kıldı. İlçenin tanınmış siyasetçilerinden Ali Rıza Koçer'in tam desteğini alan eski il yöneticisi Utku Gümrükçü'ye, başkanlığı düşen Nihat Gültekin'in de destek verdiği öğrenildi. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın ise CHP Çiğli Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Hüseyin Gündüz'ü desteklediği vurgulandı. İlçe eski başkanı Ayhan Güneş'in kardeşi Mesut Turan ve Hüseyin Çetin'in ise adaylık konusunda nabız yokladığı iddia edildi. İlçe yönetimindeki 11 kişinin istifası nedeniyle yönetiminin düştüğü Konak'ta kongre için 13 Temmuz tarihi belirlendi. Konak'ta bir dönem ilçe başkanlığı yapan Aytekin Tunus'un ilçe başkanlığı adaylığına sıcak baktığı öğrenildi. Yerel seçim sürecinde MYK tarafından görevden alınan eski ilçe başkanı Sinan Karamustafaoğlu, başkanlığı düşen Nilüfer Akyüz, il eski eğitim sekreteri Mehmet Öncel ve kapanan İl Genel eski Meclis Üyesi Şakir Başak'ın da isimleri başkan adaylığı için kulislerde konuşuluyor.

BİRLİK'E DESTEK

CHP'nin 30 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin gerisinde kaldığı Ödemiş'te olağanüstü kongre için yeterli imza sayısının 205 olduğu ilçede CHP'li Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erol Soyuer 247 delegenin noter onaylı imza toplarken, kongre için 6 Temmuz tarihi belirlendi. Ödemiş'te imzacıların adayı Mehmet Birlik, olağanüstü kongre için sahaya indi. Yerel seçimlerde CHP'nin Ödemiş'teki belediye başkan adayı Bekir Keskin'in de Birlik'e destek vereceği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP İzmir'de sular durulmak bilmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN