Güçbirliği zamanı

Giriş Tarihi: 26.6.2014

"Ekonomi Arama Konferansı 2014" toplantısında bir araya gelen Turkuvaz Medya ve MÜSİAD üyeleri, daha güzel bir İzmir yaratmak için iş birliklerini artırma kararı aldı

Sabah Gazetesi, Yeni Asır ve ATV'yi bünyesinde bulunduran Turkuvaz Medya, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİ- AD) ile "Ekonomi Arama Konferansı 2014" toplantısında bir araya geldi. Ramada Plaza İzmir'de gerçekleştirilen toplantıya Turkuvaz Medya Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık, Yeni Asır Gezetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, Egeli Sabah Gazetesi Haber Müdürü Ahmet Uzan, Müsiad İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü ve BMC Ceo'su ve Musiad İzmir Şubesi Eski Başkanı Cemal Öztürk ve çok sayıda Turkuvaz Medya Çalışanı ile Müsiad İzmir Şube üyeleri katıldı. Toplantıda, Türkiye'nin AK Parti iktidarı ile birlikte yükselişi, geçmiş 12 yıllık süreç ve gelecek planları konuşuldu. MÜSİAD İzmir Şubesi'nin çok önemli işler yaptığını belirten Hüseyin Kocabıyık, "Türkiye'nin yükselme dönemi ile MÜSİAD'ın ortaya çıkışı döneminin örtüştüğünü biliyorum. İnanılmaz kaliteli bir topluluk, çok güzel işler yapıyorlar. Yayınladıkları rapor ve analizleri hep okudum ve doğru işler yaptıklarını gördüm" dedi.

DÜŞMANLIK SONA ERMELİ

Hükümet tarafından İzmir'e yapılan ulaşım yatırımlarının sonucunda kentte her şeyin değişeceği vurgusu yapan Kocabıyık, "AK Parti Hükümeti ile birlikte 17 bin km bölünmüş yol yaptı. Bu bir rekordur. Bunlar kötü şeyler mi? Üniversitede okurken otobüsle Konya'dan Ankara'ya 4.5 saatte gelirdim. Şimdi hızlı tren sayesinde 1 saat 50 dakikada varılabiliyor. Bugün Türkiye ile birlikte 8 ülkede hızlı tren var. İzmir-İstanbul arası hızlı tren ve otoyol inşaatı var. Bittiği zaman İstanbullu 2-2,5 saat içerisinde İzmir'de olacak. İzmir'de her şey değişecek. Ama sonradan soytarılığa dönüşen Gezi'de o çocukları kullananlar, kalktı Türkiye'nin gelişimi açısından çok önemli olan havaalanı projeleri için, 'Boğaz geçişine yapılmasın' dediler. Böylesine düşmanlık nerede görülmüş. Türkiye'nin bugünkü durumu, Mustafa Kemal Atatürk'ten bu yana verdiği en önemli kurtuluş mücadelesidir" dedi.

"FAYDA PEŞİNDEYİZ"
MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, medyanın kendileri için çok önemli olduğunu belirtti, "Duygu ve düşüncelerimizi en iyi ifade edebildiğimiz yer iletişim araçlarıdır. Bizler ülkemiz için nasıl daha faydalı işler yaparız bunların peşindeyiz. İzmir şubesi olarak daha faal olduğumuzu Türkiye'ye göstermek istiyoruz" dedi. AK Parti'nin yaptığı en büyük işlerden birinin dumansız hava sahası olduğunu vurgulayan Yeni Asır Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı ise, "Kendim 11 yıl sigara içmiş bir insan olarak sigara kullanmıyorum. Dumansız hava sahasının en öndeki savunucusuyum" dedi. Buluşmadaki konuşmaların ardından Turkuvaz Medya Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık, Müsiad İzmir Şubesi Başkanı Ülkü'ye ve BMC CEO'su ve eski Müsiad İzmir Başkanı Cemil Öztürk'e Yeni Asır Gazetesi'nin ilk sayısını hediye etti. Müsiad İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü'de Kocabıyık ve Bursalı'ya birer plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güçbirliği zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN