Çanakkale'ye DEV yatırım

ÇOMÜ Tıp Fakültesi hastane inşaatında incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, "Türkiye'nin en modern Medical Park'ını ortaya çıkarmaya çalışıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 27.6.2014
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Yapı İşleri Daire Başkanı Güven Ünal ve beraberindeki heyet ile birlikte ÇOMÜ Tıp Fakültesi Hastane İnşaatında incelemelerde bulundu. Laçiner; "İnşaat alanı Medical Park olarak düşünülüyor. Tıp Fakültesi Hastanesi'nin bütün uygulama imkânları bu alana yayılacak. Yeşili muhafaza ederek burada Türkiye'nin en modern, en gelişmiş ve kapsamlı Medical Parklarından birini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz" dedi.

9 KATTAN OLUŞACAK
Eylül ayında tamamlanması planlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, "Toplam 7 blok ve 8 bin 500 metrekareden oluşan ve yaklaşık 500 yatak kapasitesine sahip olan hastane inşaatı, ilk iki katı poliklinik olarak hizmet verecek. Toplamda 8 bin 500 metrekarelik kapalı alanı olan inşaat 9 kattan oluşacak, bölgede yapılacak diğer yapılarla da artacak" dedi. İnşaat alanının Medical Park olarak düşünüldüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, "Yaklaşık 3000 kişiye istihdam sağlayacak olan Tıp Fakültesi Hastanesi 750 yatak kapasitesine zamanla ulaşmış olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale'ye DEV yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN