Şaşırtan atama

Giriş Tarihi: 29.6.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, uzun yıllar AK Parti'de siyaset yaptıktan sonra geçtiğimiz aylarda istifa eden Yusuf Kenan Çakar'ın eşi Figen Dinler Çakar'ı daire başkanı olarak atadı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, çok tartışılacak bir atama kararına imza attı. Kocaoğlu, AK Parti'de Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkan vekilliği görevini yürüttüğü uzun yıllar boyunca kendisine yönelik zaman zaman hakarete varan eleştirilerde bulunan, ancak AK Parti'den istifa ettikten sonra kendisini desteklemeye başlayan Yusuf Kenan Çakar için ödül gibi bir karar aldı. Kocaoğlu, Çakar'ın eşi Figen Dinler Çakar'ı İZSU'da Tesisler Daire Başkanı yaptı. Çevre mühendisi olan Figen Dinler Çakar, uzun yıllardır İZSU'da kızak olarak nitelendirilen görevlerde bulunuyordu.

'TIBBİ DESTEK ALSIN'
AK Parti'deyken Büyükşehir'in Hatay'da yaptığı kaldırım düzenlemelerinde kullandığı granitleri Kocaoğlu'nun oğlunun sattığı iddialarını gündeme getiren Çakar, kendisine telefonda hakaret ettiğini söylediği Kocaoğlu'na tıbbi destek alması önerisinde bile bulunmuştu. Çakar, AK Parti'den istifa ettikten sonra ise Kocaoğlu'na destek vermeye başladı. Çakar, başta İl Özel İdaresi mallarının dağıtımı olmak üzere çeşitli konularda Kocaoğlu'na destek açıklamaları yaptı. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi'nin Seferihisar'da yapacağı kültür merkezinin temel atma törenine de katılan Çakar, kürsüye çıkarak butona CHP'lilerle birlikte bastı. O gün ayrıca Kocaoğlu'nun makam aracına binerek ilçe turu yapan Çakar, Kocaoğlu ile arasında hiçbir problemin olmadığını da söyledi. Çakar, "Büyükşehir'de muhalefet yaparken söylediklerimi yüksek sesle dile getirdiğim, karşılıklı diyaloğa varan durumlar oldu. Ama ne söylediysek orada kaldı. Partiden ayrıldığım zamanda hiçbir CHP'li tarafından rencide edici bir sözle karşılaşmadım" dedi. Çakar, Kocaoğlu ile yakın temasından sonra ortaya atılan "transfer" söylentilerine de "Şu anda öyle bir şey yok" yanıtını verdi.

EŞİM, 24 YILDIR GÖREV YAPIYOR
Bu gelişmelerin ardından Çakar'ın eşinin Kocaoğlu'nun kararıyla İZSU'da daire başkanı olması gündeme bomba gibi düştü. Kent gündeminde uzun süre konuşulması beklenen atama kararıyla ilgili açıklama yapan Çakar, kendisi ve eşinin bu atamadan karar alındıktan sonra haberdar olduğunu savundu. Çakar, "Bunun siyasi malzeme yapılması bizi çok üzmüştür. Bu atama Kocaoğlu'nun takdiridir. Bizim bu konuda teşekkürden başka söyleyecek bir şeyimiz yok. Çevre mühendisi olan eşim 24 yıldır Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapmaktadır. 24 yıllık başarının böyle siyasi malzeme yapılması çok yanlıştır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şaşırtan atama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN