Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İEF'de partner ülke 'Mauritius' olacak

Giriş Tarihi: 30.6.2014

İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, 83'üncü kez yapılacak İzmir Enternasyonal Fuarı'nın partner ülkesinin Mauritius olacağını belirtti, "Bu olay iki ülke için güzel başlangıç olacak" dedi

Kapılarını 29 Ağustos'ta açacak ve 7 EylülE kadar sürecek 83'üncü İzmir Enternasyonal Fuarı'nın partner ülkesi, Hint Denizi'nin yıldızı ve anahtarı Mauritius olacak. Mauritus Sanayi Ticaret ve Tüketiciyi Koruma Bakanlığı Müsteşarı Bayan Asha Burrenchobay, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Protokol Şube Müdürü Bora Togo, Mauritus Fahri Konsolosu Levent Soylu ve Genel Sekreter Aysun Hüseyin, fuara ilişkin çalışmalara hız vermek amacıyla İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs'ü ziyaret etti. Örs, İzmir Enternasyonal Fuarı'na geçtiğimiz yıl delegasyon düzeyinde katılım gerçekleştiren Mauritus'un, bu yılki Fuar'da partner ülke olarak yer almasından memnuniyet duyduklarını belirtti, "Türkiye'nin en eski fuarına partner ülke oluyorsunuz. İki ülke arasında ilişkilerin güçlendirilmesinde, bunun iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum ve böyle olmasını diliyorum" dedi. Katılımlarının, ülkeleri için Türkiye'de ticari, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan yeni fırsatlar yaratacak olduğunu belirten Örs, "İzmir Enternasyonal Fuarı, İzmir'in olduğu kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin de simgelerindendir" dedi.

KOLAYLIK GÖSTERECEĞİZ
Örs, "Fuar'da yapmak istediklerinizi doğrudan öğrenme fırsatı bulduğumuz için memnunuz; hedeflerinize ulaşmanız için İZFAŞ olarak her türlü kolaylığı göstereceğiz" diye konuştu. Asha Burrenchobay, "Fuara katılımımızla beraber ticari, finansal ve turistik açıdan olanaklarımızı sunmak istiyoruz. Ayrıca Mauritus'u, Afrika'ya açılan bir kapı olarak da göstermek istiyoruz" dedi. Bora Togo ise, geçen seneki katılımlarından sonra bu yıl partner ülke olarak Mauritus'u aralarında görmekten büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. 1992 yılından buyana onur konuğu ülke seçen İzmir Enternasyonal Fuarı'nda bugüne değin sırasıyla; Fransa, İtalya, Romanya, İsveç, Pakistan, Endonezya, Hindistan, Bulgaristan, Moldova, Çin Halk Cumhuriyeti, Bosna ve Hersek, Mısır, Rusya Federasyonu, Tunus, Kazakistan, Ukrayna, Küba, Etiyopya onur konuğu ülke oldu. Fuarda, 2011 yılı itibariyle Partner Ülke uygulamasına geçildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İEF'de partner ülke 'Mauritius' olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN