Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lebip TİMOR: Çile...

Giriş Tarihi: 1.7.2014
Yaz sezonu bilindik manzaralarla start aldı. Tatil yörelerindeki onlarca sorun yetmezmiş gibi, bazı yörelerde alışageldik boğulmalar, ardından bitmeyen orman yangınları acıları katlıyor. İstanbul Şile ve Kilyos plajları, her yıl onlarca insanı yutuyor. Her insanın denize gireceği yerler değil buralar. Akıntıya kapıldınız mı, ölümden kaçış yok. Denizle şaka olmaz. Bunu bir kenara yazalım ve devam edelim. Sıcakların bastırmasıyla orman yangınları da başladı. Antalya'da canımız yandı, başka canlar yanmasın. Bu orman yangınlarına çok caydırıcı cezalar koymamız gerekiyor. Geleceğimizi yakıyoruz. Son yasaklara rağmen araçlardan atılan sigara izmaritleri yangınlara davetiye çıkarıyor.

TATİL YOLU, ÇİLE DOLU

1-2 haftadır Karşıyaka-Yeni Foça arasında gidip geliyorum. 2 5 yılı aşkın Aliağa'ya gidip geldim, ancak son dönemdeki gibi bir trafik yoğunluğu yaşamadım. Hangi yöne giderseniz gidin, özellikle mesai saatleri bitiminde uzun konvoylar oluşuyor. Keza hafta sonları da aynı çile var. Belli noktalarda önlem almak şart. Örneğin Menemen'deki ışıklardan geçerken mevsimler değişiyor, siz olduğunuz yerde sayıyorsunuz. Trafikteki bu keşmekeş durum yetmezmiş gibi, Aliağa'ya yaklaştıkça keyfiniz bir kez daha kaçıyor. Zira Yeni Foça girişi adeta 'tozduman'. Rüzgarsız havalarda göz gözü görmüyor. Bu görüntüye bazen metal kokuları da karışıyor. Tatil beldelerinin çoğunda bu sezon yeni komşularımız var. Sinekler. Kahvaltıda da rahat yok, mangal başında da. Özellikle Kozbeyli, Yeniköy, Gencelli ve Yeni Foça girişindeki siteler gündüz karasineklerin, akşam da sivrisineklerin istilası altındalar. Yöredeki tavuk çiftlikleri karasinek yuvası olmuşlar. Ayrıca etrafa bırakılan çöpler, poşetler, yemek artıkları hiç hoş değil. Bu nedenle tüm faturayı belediyelere kesmek haksızlık olur. Zira çevre, doğa ve havayı kirletmede üstümüze yok. Ancak belediyeler açısından da geç kalınmış işler gözden kaçmıyor. Bir çok site ve tatil beldesinin belediyeye ait olan giriş yolları dökülüyor. Alize Tatil sitesi bunlardan birisi. Gökhan başkan sözvermiş, bekliyorlar. Yeni Foça ise maalesef bitmeyen arıtmanın bedelini ödüyor. Foseptik kokuları insanı canından bezdiriyor. Bu devirde, bu koku olacak şey değil.

KESİNTİLER DE CABASI

Bu sorun nasıl ve ne zaman çözülecek insanlar merek ve endişe içinde bekliyorlar. Anlayacağınız bir yandan demir çelik toz ve kokuları, bir yandan foseptik kokuları, güzelim tatil beldesine hiç yakışmıyor. Ayrıca her sezon yaşanan ama bu sezon tavan yapan elektrik kesintileri de işin cabası. Bu arada elektrikte yazlık tarife kullananların da bir şikayetleri var. Diyorlar ki, "Eskiden sayaçlarımız 2 ay okunurdu iş biterdi. Şimdi haziran, temmuz, ağustos ve eylül olmak üzere 4'e çıkardılar. Bu uygulama neyin nesidir. Ağustos sonu dönenler bir sonraki yıl geldiklerinden eklektriklerini kesilmiş buıluyorlar. Daha da önemlisi 2 kez fazladan saat okuma giderleri ödüyoruz. Eski uygulamaya dönülsün." Bizden hatırlatması. Özetle, dört gözle beklediğiniz bir tatil manzarası değil bunlar. Belki klasik bir söz olacak ama, maalesef, "Tatil yolu, çile dolu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lebip TİMOR: Çile...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN