Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Tüm gönülleri fethedeceğiz'

İzmir'de çakılan her çivinin takipçisi olacağını belirten AK Parti'nin yeni İl Başkanı Bülent Delican, "Yeni yönetimi 5 gün içinde belirleyeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 5.7.2014
AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın koltuğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla resmen Bülent Delican'ın oldu. AK Parti İzmir İl Başkanlığına oturan Bülent Delican ilk kez basın ile bir araya geldi. AK Parti İzmir İl Binası'nda yapılan basın toplantısında il başkanlığına geliş sürecini ve başkanlık süresi boyunca yağacakları çalışmaları değerlendiren Delican, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başkanlık koltuğuna oturduğunu ve tüm gönülleri fethetmeye geldiğini belirtti. Süreci değerlendiren AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Hizmet yarışında görev bana tebliğ edildi. Bundan önce görev yapanlara teşekkür ediyorum. AK Parti büyük bir aile. Teşkilatta sade bir üye olarak çıktığım yolda bana il başkanı olmak nasip oldu. İzmir'de çok önemli sınavlara çıkacağız. Teşkilatım ve ailem ile birlikte sınavlarda başarılı olacağız. Sayın Başbakanımızı Cumhurbaşkanı koltuğuna getireceğiz. Teşkilatlarımızı 24 saat çalışarak en yüksek oyu almaya davet ediyorum. Önümüzde yapacağımız çok işler var. Genel seçim ve ardından gelecek yerel seçimlerde de başarılı olacağız. İzmir'de genç kardeşlerimizi, kadınlarımızı siyasete davet ediyorum. Partimiz çok geniş ve büyük. Türkiye partisinin çatısı altında bir araya gelsinler. Yönetim kurulunu da İzmir'i kucaklaşacak şekilde yapacağız. AK Parti İzmir olarak yapıcı muhalefetin yanındayız. Çakılan çivinin destekçisi olacağız. Yapılmayanının da hesabını soracağız. İzmir'de belediye başkanları bize gelebilir, istedikleri desteği verebiliriz" şeklinde konuştu.

BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI

Başkanlık süreci boyunca birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarının söylerken yapıcı muhalefet yapacaklarının altını çizen Delican, "İzmir'e çakılan bir çivinin destekçisi olur, yapılmayanların da hesabını sorarız. Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan görevi tarafıma tebliğ ederken İzmir'de gönülleri alacaksın, küskünlükleri giderin, kadın ve gençleri daha çok partide görmek istiyorum" dedi. AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın yeni yönetimini belirlerken İzmir'in demografik yapısını ön planda tutacaklarını belirten Delican, "Mesleklerinde ve çevrelerinde sevilen insanları yönetime alacağız. Herkesin bir parça kendisini bulabileceği yönetim olacak. Her arkadaşımız katkı koyabilir. Eski yönetimlerden de isimler olabilir. 5 gün içinde yeni yönetimi belirleyeceğiz" dedi. Başkanlık sürecinde başbakan ile sürekli görüşmeler yaptıklarını belirterek, Başbakanın İzmir'i çok sevdiğini söyleyen Delican, "Başbakanımız, yerel seçimlerde Binali Yıldırım'ı İzmir'den aday yapması bunun göstergesi. Görevi tebliğ aldıktan sonra Sayın Yıldırım ile de görüştüm. Her türlü desteği vereceğini ifade etti. Zaten kendisi hizmet odaklı bir insan. İzmir'de çok güzel şeyler yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Tüm gönülleri fethedeceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN