Çöplük varsa sandık yok!

Manisa'nın Şehzadeler ilçesi Turgut Özal Mahallesi sakinleri, şehir çöplüğüne çözüm bulunmaması halinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık başına gitmeyecek

Giriş Tarihi: 6.7.2014
Manisa'nın Şehzadeler ilçesi sınırları içinde kalan Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan şehir çöplüğünde her yıl metan gazının sıkışması nedeniyle yangınlar meydana geliyor. Yaklaşık 2 bin 600 seçmenin bulunduğu Turgut Özal Mahallesi sakinleri, çöple ilgili sorun çözülmezse ilk turu 10 Ağustos'ta yapılacak olan ve halkın ilk kez oy kullanacağı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandığa gitmeyerek olayı protesto etme kararı aldı. Bugüne kadar bu çöp için her şeyi söylediklerini kaydeden Turgut Özal Mahallesi Muhtarı İsmet Bakşi, "Bu konuda fazla ekleyecek bir şey yok. En kısa zamanda bu sorunun çözülmesini istiyoruz" dedi. Manisa çöplüğüne günde ortalama 500 ton çöpün döküldüğünü söyleyen Bakşi, bu çöpün kendilerini zehirlediğini vurguladı, "Zehirlemeyi bir kenara bırakın, burada bir patlama olursa Soma'daki maden faciası gibi etkisi olacak. Ama bu beceriksiz yetkililer maalesef buna göz yumuyor. Burası tek kelimeyle söylersek Büyükşehir'in bir çekişme konusu olmuştur. Biz Manisa Valimizden destek bekliyoruz" dedi.

VALİ BEKTAŞ'A ÇAĞRI

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ı çöplük konusunda artık inisiyatifi eline alması gerektiğini kaydeden Bakşi, "Bu işi bir çözüm bulması lazım. Aksi takdirde Ramazan'dan sonra eylem yapmayı düşünüyoruz. Gerekirse arabaların altına yatarız. Çöpün altında ölmektense arabaların altında ölmek daha iyidir. Bu sadece benim fikrim değildir, bütün mahalle sakinlerinin fikridir. Aslında bu Manisa'nın bir sorundur. Manisa'daki sivil toplum kuruluşlarının bu olayı sessiz kalmasına bir anlam veremiyorum" dedi. 10 Ağustos'ta ilk turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde mahalleli olarak oy kullanmayacakları yönünde karar aldıklarını dile getiren Muhtar Bakşi, "Çöplük sorununa sessiz kaldıkları için bir protesto olarak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmayacağız. Çöplük konusunda seçime kadar bir gelişme olursa kararımızı yeniden gözden geçiririz. Bizim amacımız bu işi hızlandırmaktır. Burası Ege'nin güzel bir kentidir, burayı heba etmesinler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöplük varsa sandık yok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN