Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir için hizmet arzumuz artıyor

İzmir'in bazı kronik sorunları olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Delican, "35 projede hiçbir aksama yok. Büyükşehir'in de aynı hızda çalışmasını istiyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 7.7.2014
AK Parti İzmir İl Teşkilatı'nda genel merkez tarafından istifası istenerek görevden alınan Ömer Cihat Akay'ın yerine il başkanlığına vekaleten bu görevi yürüten Bülent Delican getirildi. Haftalardır beklenen atama, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmasının ardından gerçekleşti. Ankara'ya çağrılan dört isim arasında yer alan Demokrasi ve Hakem Heyeti Başkanı İl Başkan Vekili Bülent Delican resmen koltuğa oturdu. Başbakanlık konutuna giderek son görüşmeyi yapan Delican'a görev tebliğ edildi. Delican göreve başladıktan sonra Egeli Sabah'a özel açıklamalarda bulundu.

'EKİBİNİ KUR HEMEN BAŞLA'
Yeni yönetimi kurmadan önce AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Partili milletvekilleri, parti teşkilatı ve genel merkezdeki koordinatörlerle istişare yapacağını söyleyen Delican, "Sayın Başbakanımız bana 'Bir an önce ekibini kur başla' dedi. Bana çok güzel bir yetki verdi. Partimizi en iyi şekilde temsil edecek arkadaşları kısa sürede oluşturacağız. Sonuçta bu makam temsil makamı ve bir şekilde hem bu temsili yapmamız ve hem de İzmir'de çalışmamız lazım. Çalışmamız için de bu saç ayaklarının oluşması lazım. Bunda da İzmir'in her çevresinde bir parça bulması lazım insanların. Bu düşünceyle bakıyorum. Sayın Başbakanımızın söylediği gibi gönüllere gireceğiz. Çok samimi bir ekip kuracağız. Başbakanımızın özel isteği gençlerimize ve kadınlarımıza yer vereceğiz. AK Parti artık meyve veren bir ağaç. Teşkilatımıza her alanda insan yetişti. Partimizde zorlanmadan yetişmiş birikimi olan hayat ve meslek tecrübesi olan çok değerli arkadaşlarımız var. Bunların içinden istişare yöntemiyle en iyi ekibi çıkaracağız diye düşünüyorum" dedi. Delican konuşmasına şu şekilde devam etti: "İzmir'in bazı kronik sorunları var. Belediye ile ilgili daha önce söylediğim çerçevede İzmir'e yapacakları her artının yanındayız. Yeter ki İzmir'e katkı koysunlar. İzmir'e hizmet etsinler. İzmirliye hizmet etsinler. Bizim derdimiz İzmir'e hizmet edilmesi. Bu dünya güzeli kenti olduğu yere taşıyabilmek. Burada halkın teveccüh gösterdiği bir yönetim ve parti var. Bu süreçte İzmir'in sorunlarıyla ilgili olarak kendi çözüm önerilerimizi de getireceğiz. Bizim projelerimiz de bu yönde. Sayın Bakanımız bunları daha öncesinde deklare etti. Onun gösterdiği şekilde çalışılıyor. 35 projede hiçbir aksama yok. Projelerimizi İzmir halkına hizmet için hayata geçiriyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin de aynı hızda çalışmasını istiyoruz."

SEÇİMLERE HAZIRLIK

Cumhurbaşkanlığı seçiminde çok iyi bir performans göstermeleri gerektiğini vurgulayan Delican, "Ekibi kurduktan sonra hızlı bir şekilde saha çalışmalarına başlayacağız. İlçelerimizin programları devam ediyor. Biz de o programa ilaveten katkı koyacağız. Ağustos ayı içinde Gündoğdu Meydanı'nda mitingimiz olacak. Sayın Başbakanımız Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduktan sonra Türkiye'nin eskimiş köhne sistemi de yönetimsel manada bu düzene girecektir" şeklinde konuştu. Siyasi parti olarak İzmir'de hizmet için var olduklarını belirten Delican, "İzmir halkının bunu takdir etmesi yapacağımız yönetimle çalışmalarla olacak. Biz de onlara en iyi yönetimi hazırlamak istiyoruz. Sayın Başbakanımızın ülkemize yaptığı hizmetleri İzmir'de daha iyi anlatmamız gerekiyor. Bizim böyle bir sorumluluğumuz var. İzmir'in gençlerini kadınlarını AK Parti'ye davet ediyoruz. İzmir ile gönül bağı kurmak için varız.

'BİNALİ YILDIRIM FARKI'
İzmir' de AK Parti'nin çok büyük hizmet yapabilecek bir istek ve arzuyla kente baktığını belirten Delican, "Bunun için de elinden gelen katkıyı Binali Bey koyuyor. Binali Bey İzmir'e çok yüksek bir hizmet çıtası koymuş durumda. Sahada teşkilattan çıkan çok iyi milletvekillerimiz var. Partimize katkı koyan diğer milletvekillerimiz kendi alanlarında çok tecrübeli insanlar. Bizim hizmet konusunda hiçbir tereddüdümüz yok" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir için hizmet arzumuz artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN