İGC Başkanı değil sanki siyasi lider

Yeni Asır muhabiri Tolga Tekin'in tehdit edilmesine sessiz kalan İGC Başkanı Atilla Sertel'in, kurumu siyasi geleceği için basamak olarak kullanmasına, her kesimden tepkiler yağıyor

Giriş Tarihi: 11.7.2014
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, asli görevi olan gazetecilerin sorunlarıyla mücadele etmek yerine siyasi lider gibi hareket ediyor. Kendi siyasi geleceğini gölgelemeyecek konularda açıklama yapmaktan çekinmeyen Sertel, Tolga Tekin'in tehdit edilme olayında CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirmek zorunda kalacağı için ağzını açıp bir kelime bile söyleyemedi.

SÖZÜNÜ TUTMADI
Büyükşehir Belediyesi Basın Müşavirinin haber yapan bir muhabire tehdit etmesine karşı açıklama yapması beklenirken, sessiz kalan Sertel'in İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni siyasi geleceği için basamak olarak kullanması herkesin tepkisini topluyor. Sertel'in Ergenekon davasında yargılanan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay başta olmak üzere yargılanan gazetecilere gösterdiği desteğin yüzde birini bile Tolga Tekin'e esirgemesi akıllarda soru işareti bırakıyor. Yeni ulaşım sisteminden mağdur olan Cumhuriyet Mahallesi sakinlerini haber yaptığı için İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Müşaviri Reşat Yörük tarafından tehdit edilen Tekin, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. "Tolga suç duyurusunda bulunursa açıklama yaparım" diyen Sertel, Tolga Tekin'in suç duyurusunda bulunmasının ardından çark ederek açıklama yapmaktan çekindi. 2015 Genel seçimlerinde CHP'de üst sıralardan milletvekili adayı olmayı hedefleyen Atilla Sertel, İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni kendisi için basamak olarak görüyor. Adeta CHP'nin sözcüsü gibi hareket eden ve partinin aleyhine olabilecek bir konuda kesinlikle konuşmayan Sertel, meslektaşlarını ikinci plana atıyor.

3 KEZ ADAY OLMUŞTU

2015 Genel Seçimlerini bekleyen Sertel'in bundan önceki denemeleri de hüsranla sonuçlandı. 1991 yılında SHP'den İzmir 3'üncü Bölge Milletvekili Adayı olan Sertel, barajın yüzde 25, SHP'nin oy oranının yüzde 23.8 olmasından dolayı parlamentoya gidemedi. 2009 yılında CHP Bornova Belediye Başkan aday adayı olan Sertel, bu seçimlerde aday gösterilmedi. 2011 genel seçimlerinde CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili aday adayı olan Sertel, son sıralarda aday gösterilince seçimlere girmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İGC Başkanı değil sanki siyasi lider
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN