Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Basın 'üç maymunu' oynadı

Egeli Sabah'ın ulaştığı metro gerçeğine, bazı gazetelerin tek bir satır bile değinmemesi , olayın göz ardı edildiğini gösterdi

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Egeli Sabah, İzmir Metrosu'nun uzun yıllardır neden bitmediğini ve ODTÜ tarafından hazırlanan raporu ortaya çıkararak büyük bir gazetecilik başarısına imza attı. Başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye'de büyük yankı uyandıran ve sosyal paylaşım sitelerinde konuşulan metro gerçeği, ulusal gazetelerin Ege eklerinde ve yerel basında bir kelime bile geçmedi. AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül'ün konu ile ilgili yaptığı basın açıklaması yapmasının ardından gazeteler bu açıklamayı ilginç şekilde kullanmamayı tercih etti. İzmir basının bu şekilde yayın politikası izlemesi akıllarda soru işareti bıraktı. Özel İdare mallarının paylaşımı konusunda tavır alan İzmir gazetelerinin, metro gerçeğini gözardı etmesi tepki çekti. Egeli Sabah; İzmirspor ve Hatay İstasyonları ile hattın tamamının ray döşeme işlerini alan yüklenici ÖZTAŞ firmasının Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ne hazırlattığı rapora ulaştı. Bu güne kadar kamuoyuna açıklanmayan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sır gibi saklanan rapor şok etkisi yarattı.

MİLYONLARI İLGİLENDİRİYOR
İzmir basınının hükümet aleyhine olabilecek en ufak olayda toplu şekilde yüklenmesi fakat CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin metro inşaatında yaptığı ve milyonlarca İzmirliyi ilgilendiren bu konuya sayfalarında yer vermemesi olayın göz ardı edildiğini ortaya koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basın 'üç maymunu' oynadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN