Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Buca'da 5 bin çocuk, portatif havuzlarda yüzme öğrenecek

Giriş Tarihi: 15.7.2014

Buca Belediyesi tarafından, ilçedeki üç farklı mahalleye kurulacak portatif havuzlarda, dileyen her çocuğa ücretsiz olarak, temel yüzme eğitimi verilecek

Buca Belediyesi, ilçedeki çocukların yaz tatillerini iyi değerlendirmelerini sağlamak amacıyla, dar gelirli ailelerin yaşadığı 3 ayrı mahalleye kurulan portatif yüzme havuzlarında ücretsiz temel yüzme eğitimleri başlattı.

KARNE HEDİYESİ
Buca Belediyesi Başkanı Levent Piriştina'nın karne hediyesi olarak hayata geçirdiği projede, çocuklar olimpik yüzme havuzunda eğitim almaya devam ederken Buca'nın İnönü, Kuruçeşme ve Göksu mahallelerinde yer alan Hüseyin Avni Ateşoğlu ve Müşerref Mahmut Tınas İlkokulları ile Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi okullarının bahçelerine portatif havuzlar kuruldu. Portatif havuzlara kayıt olan yüzlerce çocuk, ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitime katılarak yüzme öğrenmenin keyfini yaşıyor. Deneyimli eğitmenler eşliğinde haftanın altı günü 10.00-11.00 saatlerinde başlayan eğitim seansları birer saat arayla 17.00-18.00 saatlerine kadar devam ediyor.

ÜCRET YOK
Portatif havuzlardan 5 bin çocuğun faydalanacağı bildirildi. Ücretsiz olarak yüzme eğitimi fırsatından yararlanmak isteyen miniklerin havuzlarda kurulan kayıt masalarına, velilerinden aldıkları izin belgesi, sağlık raporu ve nüfus cüzdanı fotokopileri ile başvurmalarının yeterli olduğu belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buca'da 5 bin çocuk, portatif havuzlarda yüzme öğrenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN