Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek başına acı hayat

Depremde eşini ve iki çocuğunu, sonrasında da iki bacağını kaybeden 66 yaşındaki Necati Dinamit, ATV aracının taksidi için yardımsever desteği bekliyor

Giriş Tarihi: 21.7.2014
Sakarya'da 17 Ağustos 1999'da meydana gelen büyük depremde eşini, iki çocuğunu kaybeden, ardından üzüntüden şeker hastalığına yakalanınca iki bacağı kesilen 66 yaşındaki Necati Dinamit, 398 liralık engelli maaşıyla hayata tutunmaya çalışıyor. İzmir'in Menderes ilçesi Özdere Mahallesi'nde tek başına yaşayan Dinamit, maddi sıkıntılar nedeniyle iki aylık kirasını ve 1380 liralık elektrik borcunu ödeyemedi.

İZMİR'E YERLEŞTİ
Binlerce kişinin hayatını kaybettiği Marmara depremi, Sakarya'da hayvancılıkla uğraşan 66 yaşındaki Necati Dinamit'in de hayat akışını değiştirdi. Deprem sırasında işi dolayısıyla Foça'da bulunan Necati Dinamit, oğulları Oğuz (22) vee Doğan (20) ile eşi Meşgule'nin (44) öldüğünü öğrenince büyük üzüntü yaşadı. Eşi ve iki çocuğunu kaybetmenin üzüntüsüyle şeker hastalığına yakalanan Dinamit'in iki bacağı da kesildi. Yaşadığı travmanın ardından Sakarya'da daha fazla kalamayan Dinamit, İzmir'e taşınmaya karar verdi. Menderes İlçesi Özdere Mahallesi'nde kiraladığı bir eve yerleşen Dinamit, 14 yıldır burada tek başına hayata tutunmaya çalışıyor. Her iki bacağı protez olduğu için dışarı çıkmakta zorlanan Dinamit'in bir yerden bir yere gidebilmesi için çevredeki vatandaşlar kendi arasında 2700 lira para toplayarak ikinci el arazi aracı olan ATV satın aldı.

BORÇLARINI ÖDEYEMİYOR

ATV'nin son kalan 1800 liralık taksidinin 10 Ağustos'a kadar ödenmesi gerektiğini söyleyen Dinamit, 400 liralık iki aylık kira ve 1380 liralık elektrik borcu olduğunu belirtti. Geçmişini unutabilmek için taşındığı İzmir'de yoksullukla mücadele eden Dinamit, yaşadığı tüm olumsuzluklara rağmen 'Allah'a şükürler olsun' diyerek isyan etmiyor. Elektrik borcu nedeniyle her an elektriğinin kesilmesinden korkan Dinamit, "Tek gelir kaynağım aylık 398 liralık engelli maaşım. Ev kiram 200 lira. Maddi sıkıntı yaşıyorum. Mübarek ramazan ayında hayırseverlerden yardım bekliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek başına acı hayat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN