Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşı yetmiş işi bitmemiş

Yorgan ustası 70 yaşındaki Şaban Çancı, 24 yıldır her yaz aylarında 'hayat arkadaşı' olarak gördüğü bisikletiyle dünyayı dolaşıyor

Giriş Tarihi: 22.7.2014
Yaşadığı Antalya'dan bir hafta önce yola çıkan ve geldiği Denizli'de mola veren Şaban Çancı, 35 yıldır yorgan ustası olduğunu kış aylarında çalıştığını yaz ayların da ise bisikletiyle dünya turuna çıktığını söyledi. Bisikletini adeta "hayat arkadaşı" olarak gördüğünü ifade eden Çancı, farklı yerleri görmek değişik insanlarla tanışmak tutkusuyla dünyayı dolaştığını belirtti. İş nedeniyle Antalya ve Isparta'yı dolaştığı sırada bundan keyif almaya başlayınca bu sefer gezmek için daha uzak yerlere gitmeye başladığını dile getiren Çancı, "Türkiye'nin büyük bölümünü dolaştım. Bisiklet turum Türkiye ile sınırlı kalmadı. Mısır, Ürdün, Pakistan, İran, Suriye'ye de gittim" dedi.

BANKLARDA YATIYOR

Yaz mevsimi başladığında işi bırakıp kendini yollara vurduğunu, 24 yıldır bu tutkusuna devam ettiğini belirten Çancı, şunları söyledi: "Zengin değilim. Yanımda sadece sırt çantam ve bisikletim var. 10 kilogram yükle her gün ortalama 100 kilometre yol yapıyorum, Ağırlık yaptığı için çadır taşımıyorum, geceleri banklarda yat��yorum, Türkiye'yi dolaşırken hiç aç kalmıyorum. İnsanlar bana karşı misafirperverliğini gösteriyor. Ramazan ayı dolayısıyla da gittiğim her yerde insanlar bana yemek ikram ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşı yetmiş işi bitmemiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN