Ensesinde iğne unutulan hastanın maaşına haciz

İzmir'de ense kısmında iğne unutan doktorlardan tazminat kazanan hasta, Yargıtay'ın kararı bozmasının ardından aldığı parayı faiziyle geri ödemek zorunda kaldı

Giriş Tarihi: 24.7.2014
Gaziemir Belediyesinde çalışan Salih Aktaş'a (34), baş ağrısı şikayetiyle 8 yıl önce gittiği hastanede damar tıkanıklığı teşhisi konuldu ve ameliyat yapılmasına karar verildi. 25 Nisan 2007'de yapılan ameliyat sırasında Aktaş'ın ense bölgesinde, cerrahi müdahalede kullanılan iğnelerin unutulduğu ortaya çıkınca 1 çocuk babası Aktaş, doktorlara dava açtı ve 8 bin lira tazminat kazandı.

EŞİNDEN DE AYRILDI

Ancak temyiz sürecinin ardından Yargıtay, devlet memuru olan doktorlara dava açılamayacağı gerekçesiyle kararı bozdu. Tazminatı, faiziyle birlikte 20 bin lira olarak geri ödemek zorunda kalan Aktaş, hatanın ameliyat sırasında skopi cihazının bozuk olmasından kaynaklandığını öğrendiğini ifade ederek, "Madem cihaz bozuktu beni niye ameliyata aldılar. Bilirkişi heyeti iğnelerle yaşamının bir zararı olmadığına karar vermiş. Oysa sürekli ağrı ve sancı çekiyorum. İğne yerleri yanma yapıyor. Bu iğnelerden kurtulmak istiyorum. Konuşmam dahi bozuldu. Psikolojik olarak çöktüm" dedi. Hekim olan İzmir Milletvekili Prof.Dr. Hülya Güven'in kendisine yardımcı olduğunu, ancak, sorunun bir türlü çözülemediğini anlatan Aktaş şöyle devam etti: "Son olarak elimdeki rapor ve belgelerle meclise gideceğim. Cumhurbaşkanlığına, başbakanlığa sesimi duyurmaya çalışacağım. 7 yıldır sürekli başım ağrıyor. Alın bu iğnelerden kurtulayım diyorum, doktorlar riskli diye almıyorlar. Maaşıma 20 bin lira haciz göndermesini biliyorlar. Nedir benim suçum? Eşimden de ayrıldım. 550 lira nafaka ödemek durumundayım. Aldığım maaş nafakaya ve icra kesintisine gidiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ensesinde iğne unutulan hastanın maaşına haciz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN