Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haberi yapanı suçlama risk varsa metroyu açma

Binali Yıldırım, Egeli Sabah'ın ortaya çıkardığı metro skandalına ilişkin net konuştu: "İnsan hayatını riske atacak güvenlik açığı bulunan bir metro kesinlikle açılmamalı"

Giriş Tarihi: 24.7.2014
AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Egeli Sabah'ın ortaya çıkardığı metrodaki tünelde meydana gelen yırtılmalara ilişkin, skandalıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Metronun başından beri sıkıntılı olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Metro 10 senedir yapılıyor. Taksit taksit açılıyor. İzmirli bıktı usandı. Artık umudunu da kesti. Açılsa ne olur açılmasa ne olur? Hele hele güvenlikle ilgili böyle bir sorun varsa bunu ciddiye almak gerekir. Belediyenin, bunu haber yapanlara suç bulacağına veya onları itham edeceğine, burada sorun olup olmadığını araştırması daha doğru olur. Benim tavsiyem budur. Hiçbirşey insan hayatının karşılığı değildir. İnsan hayatını riske atacak güvenlik açığı bulunan bir metro açılmamalıdır" dedi.

ŞEHİT CENAZESİNE KATILDI
Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi İzmir'de temaslarda bulunan Yıldırım, Bornova'da şehit onbaşı Yiğit Şahan'ın cenaze törenine katıldı. Daha sonra AK Parti Karabağlar İlçe Başkanlığı'nın toplantısında konuşan Yıldırım, "1.5 yıldan beri çözüm süreci çerçevesinde kan akmıyor, şehit cenazesi gelmiyordu. Dün Ceylanpınar'da nöbette buluna sınır karakolundaki görevli askerlerimize Suriye tarafından açılan ateş sonucu 3 şehit verdik. Bu şehitlerden bir tanesi İzmir'de. Onun cenaze törenine katıldık. Ailesinin acılarını paylaştık. Şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da göndermede bulunan Yıldırım, "Soruyorlar. 'Sosyal Sigortalar Kurumu sana bağlı. Bu ne hal?' diyorlar. O da, 'Ya 10 sene önce daha iyiydi. Ben göreve gelmeden önce daha iyiydi' diyor. Başarısız olduğunu itiraf ediyor. İzmirli güzel bir imtihan geçirecek. 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı seçeceğiz. 1 milyona yakın hemşehrime teşekkür ediyorum. Oyumuzu İzmir'de bir önceki yerel seçimlere göre yüzde 58 arttırdılar. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Hala tereddütleri olan hemşehrilerimize fırsat geldi. İdeolojik olarak sorgulamadan oy verenlere soruyorum. Çatı adayına nasıl oy verecekler?" dedi.

9 SAAT KALDI, 4 SAAT DİNLENDİ

Başbakan Erdoğan'ın 2 Ağustos'ta İzmir'e geleceğini hatırlatan Yıldırım, "Çatı adayı 9 saat İzmir'de kaldı. 4 saat dinlenme. 4 saati de basın toplantısı, sohbet. Performans lazım. Güç lazım. 24 saatte 25 saat çalışan bir Cumhurbaşkanı lazım. İşte bu milletin adamı milli irade milli güç diyen hedef 2023 diyen Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan ömrü boyunca her kademede bu millete hizmet ederek buralara geldi. İnşallah Cumhurbaşkanımızı ilk turda seçeceğiz ve durmak yok yola devam diyerek yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

YILDIRIM'IN YOĞUN İZMİR MESAİSİ
Binali Yıldırım, İzmir 'de önce şehit cenaze törenine katıldı. Sonra AK Parti Karabağlar İlçe Başkanlığının düzenlediği toplantıda partililerle biraraya geldi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi yapanı suçlama risk varsa metroyu açma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN