Bilginin başarıya dönüştüğü kolej

Giriş Tarihi: 25.7.2014

İzmir'de 20 yıllık tecrübesiyle her yıl bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif başarılarına bir yenisini ekleyen Bornova Koleji, Türkiye'nin yanı sıra uluslararası dereceleriyle adından sıkça söz ettiriyor

Eğitim-öğretim hayatında 20 yılı geride bırakan Bornova Koleji; anasınıfı, ilkokul, ortaokul, fen ve Anadolu lisesinden oluşan bölümleriyle her yıl başarılarına yenisini eklemeye devam ediyor. Kurulduğu 1994-1995 eğitim-öğretim yılından bu yana kaliteli eğitim anlayışı, uzman kadrosu ile eğitim veren Bornova Koleji bilimsel- sosyal-kültürel ve sportif başarıları ile Türkiye ve uluslararası dereceleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Öğrencilere bilgiyi yükleyen bir kurum değil, öğrencilerin bilgilerini kullanarak tüm sorunlarını çözebilecek donanıma ulaştıran ve onların geleceklerine yön veren bir okul olduklarını söyleyen Bornova Koleji Kurucu Temsilcisi Mustafa Yıldırım, "Eğitim görevini üstlendiğimiz öğrencilerimizin her birini, insan haklarına ve değerlere saygılı, tam donanımlı ve içinde bulunduğu topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmeyi ilke edindik. Okulumuz öğrencilerin başarılı olması için her türlü araç ve gereç desteğini sağlamaktadır" diye konuştu. Öğrencilerinin her yıl matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi branşlarda düzenlenen ulusal ve uluslar arası olimpiyatlara ve proje yarışmalarına katıldığını belirten Yıldırım, sadece fen ve bilimde değil yüzme, voleybol, atletizm, cimnastik, resim gibi spor ve sanatsal branşlarda da il ve ülke çapında yapılan müsabakalarda üstün dereceler aldıklarını ifade etti. Okulda anasınıfından başlayan yabancı dil ve bilgisayar destekli eğitiminin de eğitimde uygulandığını söyleyen Yıldırım, eğitimde fırsat ve imkan eşitliğinin sağlandığını da sözlerine ekledi.

ANASINIFI
Her yaş grubu için özel hazırlanmış eğitim programı ile çocukların gelişim düzeylerini temel alındığını belirten yetkililer, "Çocuk merkezli, yeteneklerinin gelişmesini sağlayan, yaratıcı bir eğitim anlayışına sahipiz. Çocuklar gözlem yaparak, problem çözerek, öğrendiklerini yaşama geçirirler" dedi.

LKOKUL

Mustafa Yıldırım, ilkokullarındaki eğitim sisteminin temelini de şöyle anlattı; "Bilim, sevgi ve hoşgörü ilkelerinin ışığında öğrencilere, demokratik ve çağdaş bir eğitim ortamı sağlamaktır. Bu ortamda öğrencilerimiz, bireysel öğrenme ve ekip çalışması becerilerini kazanmakta, kendilerine sağlanan aktivite olanaklarıyla da ilgi duydukları alanlarda yeteneklerini geliştirmeye teşvik edilmektedir. Ders programımızda yaratıcı drama, bilgisayar, satranç, halk oyunları gibi etkinlik dersleri yer almaktadır."

ORTAOKUL
Öğrencilerin akademik gelişimlerini yanı sıra onların sosyal, sportif ve sanatsal anlamda da kendilerini geliştirme fırsatı tanımakta olduklarını belirten yetkililer, "Öğrenci alımları STS ( Öğrencinin bitirmiş olduğu eğitim yılına ait kazanımları ölçer ) ve öğrenci görüşmeleriyle yapılmaktadır" dedi.

ANADOLU LİSESİ

9.10.11.sınıf düzeylerinde öğrencilerin benzer programı hedefleyen öğrencilerle yarışmalarını sağlamak için 5 adet alan yeterlilik sınavı (AYS) uygulanmakta olduğunu söyleyen Yıldırım, "Bu sınavlarda öğrencilerimizin yüksek öğretim programına göre alan yeterlilikleri ölçülmekte ve geri bildirimler yapılıyor" dedi.

FEN LİSESİ

Okulun, fen liselerinin vazgeçilmez bir parçası olan olimpiyat ve proje çalışmalarında da yurt içinde ve dışında pek çok başarıya imza atmakta olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Öğrencilerimiz, TÜBİTAK proje yarışmalarında değişik branşlarda başarı elde etmesinin yanı sıra ABD'de yapılan uluslararası yarışmada da biyoloji alanında dünya birincisi olmuştur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilginin başarıya dönüştüğü kolej
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN