Fuara İzmir damgası

Google Bilim Fuarı'na katılan Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji öğrencileri, binlerce kişinin arasından finale kaldı, büyük bir başarı gösterdi

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Dünya çapında en prestijli yarışmalardan biri olan Google Science Fair'a (Google Bilim Fuarı) binlerce başvuru arasında İzmirli öğrenciler finale kaldı. Doğanata Eğitim Kurumları İzmir Özel Fatih Koleji öğrencileri Batuhan Sakal projesi, 'Gümüş Nanotanecik İçeren Polistiren/ Polimetil metakrilat Polimer Nanokompozitlerinin Eldesi ve Fiziksel Özelliklerinin İncelenmesi', Özgür Ülker projesi 'Antikor Tanınmasına Yönelik Afinite-Membran Sistemi temelli Biyoteknolojik Yöntem geliştirilmesi', Koray Şekerin ve Büşra Yıldırım projeleri, "Altın Telde Direnç ve İletkenliğin Kuantize Özelliğinin Görüntülenmesi" son olarak Yaren Sever projesi, 'Karbon Nanotüp Katkılı Organik Güneş Hücrelerinin Üretimi ve Karakterizasyonu' bilimsel projeleri ile binlerce proje başvurusu içerisinde dünya çapında 90 finalist içerisine girdi. İzmir Özel Fatih Koleji Projeler sorumlusu Ümit Karademir; "Google Bilim Fuarı'nda binlerce başvuru arasından dünya çapında seçilen 90 proje içerisinde 4 projenin okulumuzdan olması çok önemli bir başarıdır.

"GURUR DUYUYORUZ"
İzmir Özel Fatih Koleji Proje Bölümü etik, bilimsel çalışma şekli ve orjinal, kaliteli buluşları ile bu yılki TÜBİTAK Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması'nda elde ettiği önemli dereceler, ulusal yarışmalardaki önemli başarıları ve İspanya, Kenya, Amerika, Sırbistan, Hollanda, Meksika'da önemli dereceler yaptı. Bu başarılarla bölümümüz hem Türkiye hem dünya çapında başarısını ispatlamış oldu. Yoğun ve verimli bir çalışma ürünü olan bu çok önemli bir başarıların kazanılmasında emeği geçen İzmir Özel Fatih Koleji Proje bölümü öğretmen ve öğrencilerini gönülden kutluyor ve başarılardan dolayı gurur duyuyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuara İzmir damgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN