Üstün zekalı çocukların okulu bu dönem açılıyor

Bu yıl eğitim-öğretime başlayacak olan Özel Ege Bilim Sanat Koleji, üstün zekâlı ve yetenekli çocukları tek çatı altında buluşturmayı hedefliyor

Giriş Tarihi: 25.7.2014
İzmir'de bir ilk olarak normal ve üstün yetenekli öğrencilere yönelik eğitim verecek Özel Ege Bilim Sanat Koleji, yeni dönemde eğitim-öğretime başlayacak. Okul normal ve üstün zekâlı çocuklara özel olarak geliştirilmiş eğitim modeliyle üstün bireyler yetiştirecek. Okulun Kurucu Müdürü Recai Yıldırım, üstün zekâlı ve yetenekli çocukların eğitimiyle ilgili çok sayıda ulusal ve uluslar arası kongreye katıldığını belirtti, "Türkiye gerçeklerine uygun bir eğitim modeli oluşturduk. Bu eğitim modelini uyguladığımız okullarda aldığımız olumlu yanıtlar neticesinde programı revize ederek deneyimli eğitmenlerimizle İzmir'de ilki gerçekleştirmek üzere yola çıktık. Normalin altında öğrenme güçlüğü çeken öğrencilerimiz için nasıl farklı eğitim modelleri uygulanıyorsa normalin üstünde gelişim gösteren öğrenciler için de özel eğitim kurumlarına ihtiyaç vardır" dedi.

"FARKINDALIK YARATIYORUZ"
Ulusal ve uluslararası eğitim kurumlarıyla aktif olarak iletişim içerisinde olan Özel Ege Bilim Sanat Koleji'nde hedefledikleri eğitim modelinden bahseden Yıldırım, "Okulumuzda uygulayacağımız eğitim modeli Türkiye'de yapılmış ve yapılması gereken tüm çalışmaların sentezi niteliğinde. Bu özelliğiyle Türkiye'de eğitimsel vizyonu ve normları değiştirecek bir süreçten bahsediyoruz. Dünü, bugünü ve yarını görme, yaşamı kolaylaştıracak teknolojileri takip etme, ülke ve dünya sorunlarına duyarlılık geliştirerek farkındalık yaratma gibi kompleks yapıda becerileri kazandırarak geleceğin liderlerini yetiştireceğiz. Öğrenciler, edindikleri birer dünya sorunlarına çözüm getirebilen üretken bireyler haline geleceklerdir" diye konuştu. Dünyadaki eğitim modellerini güncel olarak takip eden, içselleştiren ve ülke ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kendi özgün eğitim programını üreten Özel Ege Bilim Sanat Koleji, sosyal bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Üstün zekâlı çocukların yanı sıra normal gelişim gösteren çocukları tek çatı altında buluşturacaklarını söyleyen kurucu müdür Recai Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti: "Bu bağlamda ihtiyaç, ilgi ve öğrenme profilleri açısından benzer yapıda olan çocuklara bir arada eğitimsel bir ortamda olma imkanı sağlıyoruz. Bu süreçteki tüm eğitim-öğretim faaliyetlerini hem üstün zekalı ve yetenekli öğrenciler hem de normal gelişim gösteren öğrencileriyle aynı branş öğretmenlerimiz ve üstün zekalılar bölümü mezunu sınıf öğretmenlerimiz yürütüyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üstün zekalı çocukların okulu bu dönem açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN