Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Krize ramak kala

Giriş Tarihi: 28.7.2014

İZELMAN Şirketi'nin bayram öncesi 400 liralık avans talebi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan kriz nedeniyle mesai bitimine az zaman kala yatırıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı öncesi işçilere ödenmesi öngörülen avanslar krize neden oldu. Büyükşehir 'e bağlı 11 şirket arasında bünyesinde en çok işçi barındıran İZELMAN Şirketi, bayramın ay sonuna denk gelmesi nedeniyle çalışanlarına bayram alış verişlerini yapabilmeleri için 400 lira avans ödenmesini talep etti. Çalışanlardan gelen talep şirket genel müdürü Hüseyin Kırmızı tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Pervin Şenel Genç'e iletildi. Genç, bayram öncesi belediyenin finansman durumu ve ödemeler dengesini de dikkate alarak, talebe sıcak baktı ve ödeme emri verdi. Genç'in ödeme emri verdiği avanslar Mali İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Bey'e takıldı. Bey, hesaplarda yeterince bakiye bulunmadığı gerekçesi ile ödemenin yapılamayacağını belirtti. Bey'in avans ödemesini geri çevirmesi krize neden oldu. Belediye bürokrasisinde bunlar yaşanırken diğer yanda sendika üyelerine, şirket yönetimi de çalışanlarına Genç'in onay verdiğini ve avansların yatacağını duyurdu.

ÇALIŞANLAR BEKLEDİ
Duyuru ile birlikte 6 bin 200'e yakın çalışan da beklenti içine girdi. Yaklaşık 6 saat süren avans krizi, yine ödemeye onay veren Genel Sekreter Vekili Pervin Şenel Genç'in girişimleri ile aşıldı. Edinilen bilgiye göre Bey'i ikna edemeyen Genç, Başkan Kocaoğlu ile görüşerek ödeme onayı aldı. Avanslar da haftanın son iş günü hesaplara yattı. Böylece yaklaşık 6 bin 200 İZELMAN çalışanı da bayrama parasız girmekten son anda kurtulmuş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Krize ramak kala
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN