Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödediğimiz paralar havaya mı uçtu?

Giriş Tarihi: 29.7.2014

Buca'da Gölet'teki 'Hobi Bahçeleri' için yıkım kararı alınmasının ardından, şimdi de aidatlarını tıkır tıkır ödeyen kiracılara haciz kağıdı gönderildiği öğrenildi. Vatandaşlar da böyle isyan etti

Buca'da 16 yıl önce kurulan Hobi Bahçeleri'ndeki belirsizlik, kiracıları tedirgin ediyor. Buca Belediyesi tarafından yıkım kararı çıkartılan ve boşaltılması için kiracılara gönderilen yazıların ardından bu sefer de, kiralarını düzenli olarak ödemelerine karşın belediye tarafından kiracılara 3 yıllık kira borcu çıkartıldığı ve haciz gönderildiği ortaya çıktı. Durum karşısında şaşkına dönen bahçe sakinleri ne yapacaklarını şaşırdı. Hobi Bahçeleri'nin bağlı olduğu Buca-Göl Güzelleştirme İnş. Nak. Ot. Kreş Tic. LTD. ŞTİ. isimli firmanın son 3 yıl boyunca bahçe sakinlerinden toplanan kira bedellerine denk gelen 169 bin 230 lirayı Belediye'ye ödemedi. Bu sebeple Buca Belediyesi, kendi firması olan Buca-Göl firmasına, İzmir 25. İcra Müdürlüğü tarafından haciz gönderdi. Karşısında muhatap bulamayan Buca Belediyesi, 30 Nisan 2014 tarihinde icra yoluyla takibe verilen miktara haciz konulduğunu beyan ederek kiracılara yazı gönderdi. Bahçeleri yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan kiracılar, "Biz teker teker, her ay düzenli olarak kiralarımızı ödedik. Ama şimdi bize, aidatlarımızı ödemediğimize dair haciz gönderildi. Bu paralar nereye gitti kardeşim. Hesabını verin diyerek" isyan etti.

"AYRILMAK İSTEMİYORUZ"
16 yıldır kiracısı oldukları Hobi Bahçeleri'nden ayrılmak istemeyen kiracılar, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'yı bahçelerinde ağırlayarak durumu bir de kendilerinden dinlemesini istiyor. Dişleriyle tırnaklarıyla kısıtlı imkanlarda bahçelere yaptıkları emeğin karşılığında tahliye ve icra şokuyla karşılaştıklarını belirten Kerim Ayaydın, "Ben buranın en başından beri kiracısıyım. Bizler buraların bize sunulan şekilde kullanımını gerçekleştirdik. Fakat nedense 3 yıl evvel belediye ile kiracısı olduğumuz Buca-Göl işletmesinin arasında çıkan kira bedelleri giderleri konusundaki sorundan dolayı biz şimdi buradan tahliye edilmek isteniyoruz. 16 yıldır biz buradaki ağaçların meyvelerini bekledik. Başkanı olayı bizlerden dinlemesini istiyoruz" dedi. Bahçe sakinlerinden Mehmet Emin Yıldız, "Burada çivi çaksak belediyenin haberi oluyor. Yani başkana yanlış bilgi veriliyor. Rant olduğunu iddia ediyorlar. Burada rant falan yok" dedi. Hobi Bahçesi'nde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Buca Belediyesi AK Parti Meclis üyesi Serkan Elçi, "Herkesin elinde aidat makbuzları mevcut. Bu da Buca-Göl firmasının nasıl yönetildiğini gösteriyor. Sorumlular çıkıp hesap versin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödediğimiz paralar havaya mı uçtu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN