Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram molası

Ege İhracatçı Birlikleri, Temmuz'da Ramazan Bayramı tatilinin etkisiyle 1 milyar dolar barajının altında kaldı

Giriş Tarihi: 3.8.2014
Ege İhracatçı Birlikleri tarafından kayda alınan ihracat, Temmuz ayında, geçen yılın Temmuz ayına göre yüzde 7'lik düşüşle 982 milyon 739 bin dolarda kaldı. Ege İhracatçı Birlikleri'nin ihracatı son 1 yıllık dönemde ise yüzde 7'lik ihracat artışla 12 milyar 497 milyon 253 bin dolara ulaştı. Ege İhracatçı Birlikleri'nin Temmuz'da gerçekleştirdiği 982 milyon 739 bin dolarlık ihracatın 563 milyon 680 bin dolarlık dilimi sanayi ürünleri ihracatı oldu. Sanayi ürünleri ihracatı yüzde 7 düşüş gösterdi. Ege İhracatçı Birlikleri'nin tarım ürünleri ihracatı ise yüzde 10'luk gerilemeyle 325 milyon 355 bin dolar olurken, Madencilik ürünleri ihracatı ise yüzde 3'lük azalışla 93 milyon 703 bin dolara indi.

HAZIR GİYİM İLK SIRADA

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Temmuz ayında 138 milyon 107 bin dolarlık ihracat rakamıyla uzun bir aranın ardından en fazla ihracat yapan birlik oldu. EHKİB, 2013 yılı Temmuz ayına göre ihracatını yüzde 14 arttırdı. Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ise yüzde 3'lük ihracat artışıyla 61 milyon 184 milyon dolarlık ihracat rakamına ulaştı. Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği ise, Temmuz ayında bayram molası veren birlikler arasına katıldı. Temmuz ayında ihracatı yüzde 20'lik düşüşle 56 milyon 8 bin dolara inen Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği sıralamada da iki sıra düştü ve 7. sıraya geriledi.

"BU AY TELAFİ EDECEĞİZ"
Temmuz ayında 5 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle Ege İhracatçı Birlikleri'nin kayda aldığı ihracat rakamında göreceli bir düşüş yaşandığını belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Ağustos ayında bu düşüşün telafi edileceğini öngördüklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram molası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN