Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'e 12 yılda 25 milyar lira

Giriş Tarihi: 4.8.2014

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi İzmir'de konuşan Başbakan Erdoğan, kente yaptıkları yatırım miktarını açıkladı. Erdoğan, "10 Ağustos seçiminde İzmir, yine farkını ortaya koyacaktır" dedi

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos'taki seçim öncesi İzmir Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Sıcak havaya rağmen mitinge yoğun ilgi gösteren İzmirlilere seslenen Erdoğan, kente 12 yılda 25 milyar lira yatırım yaptıklarının altını çizdi. İzmir için ürettikleri projeleri tek tek hayata geçirdiklerini söyleyen Erdoğan, "İzmir adım adım hizmet siyasetine yaklaşıyor" dedi.

SAHİP ÇIKTI

Yerel seçimlerde İzmir'de yüzde 36 oy aldıklarını ve bu oyun yerel seçimlerde İzmir'de alınan en yüksek oy oranı olduğunu belirten Erdoğan, "İzmir adım adım hizmet siyasetine yaklaşıyor. İzmir proje siyasetine, eser siyasetine doğru koşuyor. İzmir'de aynen çalışmaya devam edeceğiz, hatta daha çok çalışacağız. Kendimizi daha çok anlatacağız ve değerli kardeşlerim farkımızı ortaya koyacak, inşallah gelecek seçimde İzmir'i de AK Parti belediyeciliğiyle tanıştıracağız. Buna hazır mıyız, buna hazırlanıyor muyuz? Mesele yok" diye konuştu. İzmir'in sadece İstiklal Mücadelesinin değil, istikbal mücadelesinin de şehri olduğunu dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: "İzmir, CHP zulmünü, CHP'nin tek parti dönemi baskılarını iliklerine kadar yaşamış bir şehirdir. 1930'daki çok partili siyasi hayat denemesinde de İzmir, CHP'ye karşı tek yürek olmuştur. Merhum Menderes'i bağrından çıkaran İzmir, merhum Menderes'in hatırasına, partisine sahip çıkan bir şehirdir. 1946'dan 1958'e kadar her seçimde merhum Menderes'e en güçlü desteği veren şehirlerden biri İzmir'dir. Merhum Turgut Özal'a en güçlü desteği veren şehirlerden biri İzmir'dir. İzmir, dayatmalara boyun eğmez. İzmir, tıpış tıpış değil, hür iradesi ile sandığa gider. İnşallah, 10 Ağustos'ta İzmir, farkını bir kez daha farkını ortaya koyacaktır. Ben buna inanıyorum."

MESAFELER KISALACAK
İzmir'e 12 yılda 25 milyar liralık yatırım yaptıklarını, İzmir için ürettikleri projelerin tek tek hayata geçtiğini belirten Erdoğan, EGERAY'ı kendilerinin devreye aldığını ve şimdi genişleteceklerini söyledi. İzmir-Ankara arasını 3,5 saate düşürecek yüksek hızlı treninin yapımına başlandığını anlatan Erdoğan, 12 yılda şehre tam 238 kilometre bölünmüş yol yaptıklarını ifade etti. İstanbul- İzmir otoyolu tamamlandığında ulaşımın 9 saatten 3.5 saate düşeceğini belirten Erdoğan, İzmir-Bursa arasının da 2.5 saate, İzmir-Manisa arasının 15 dakikaya düşeceğini bildirdi.

EKONOMİ GELİŞECEK
Vatandaşların bir çoğunun bayram tatilinden döndüğünü ve ulaşımın ne kadar kıymetli bir yatırım olduğunu bir kez daha gördüğünü ifade eden Erdoğan, yol ve suyun medeniyet olduğunu her zaman söylediklerini kaydetti. Erdoğan, "İnşallah yapılacak yeni ulaşım yatırımlarıyla İzmir ve ekonomisi bugünküne oranla çok daha gelişecek, çok daha büyüyecek" dedi. Diğer alanlardaki yatırımları da anlatan Erdoğan, "İzmir'e Adnan Menderes Havalimanı yetmiyordu, baştan aşağı yeniledik. Yıllık 20 milyon yolcu kapasitesine kavuşturduk. Gerek dış hatlar, gerek iç hatlar, nasıl şimdi? Bizden önce nasıldı? İzmir'e yakışıyor muydu? Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz eserlerle konuşuyoruz. Ey Ekmel, sen neyle konuşuyorsun bunu anlat. Diğerini söylememe gerek yok zaten" ifadelerini kullandı. Erdoğan, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde hiçbir eserin yarım kalmayacağını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'e 12 yılda 25 milyar lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN