Yalnız olmadıklarını göstermemiz gerek!

Giriş Tarihi: 5.8.2014

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Bölümü ile Tülay Aktaş Onkoloji Bölümü'nde tedavi gören lösemili çocukların ve ailelerinin en büyük istekleri; maddi ve manevi destek

Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği yetkilileri, henüz küçük bedenleri 2 ile 4 yaş aralığında olan 10 çocuğun ailesine tedavisi için gerekli olan ilaç, tedavi süresince kirada olan ailelere kira yardımı, para yardımı ve bir kısım aileye de tedavi süresince hasta ve hasta yakınları konukevinde konaklama desteği sağladıklarını belirtti.

İHTİYAÇLARI ÇOK FAZLA
Tedavinin büyük şehirlerde olması nedeniyle büyük illere göç eden aileler, hastane içerisinde bulunan otoparka çadır kurarak yaşam sürdürdüklerini belirten yetkililer, "Kimi gecekondu kömürlüklerinde kiralık yaşamak zorunda kalıyor, kimi ise banklarda sabahlıyor. Hatta bazı ailelerin yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı yakın çevrelerini kaybetmelerine sebep oluyor. Manevi desteğe en çok ihtiyaç duydukları dönemde ailenin yapayalnız kalması en büyük sorunlardan birisi" dedi. Maddi ve manevi olarak zor günler geçiren bu ailelerin her türlü fedakarlıklarına bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla yardımda bulunduklarını belirten Kanserle Mücadeleyi Destekleme Derneği Başkanı Mevlüt Yılmaz, şöyle konuştu; "Dernek olarak kanser olgusuna dikkat çekerek her tür yardım çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Fakat bu küçük bedenlerinde büyük bir hastalıkla savaşan çocuklara siz de yardım edebilirsiniz. Yardımlarınızı sadece bize bağış yoluyla değil, bizzat hastaneleri ziyaret ederek oradaki ailelere katkıda bulunarak da olabilir. Gerçekten çok zor durumda olan canlar var. Bizler dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz. Sizler de ilk elden bu yardımları yapabilirsiniz. Kamuoyunda 'çocuklarda kanser' olgusuna dikkat çekmek, hızla artan lösemi ve diğer kanser vakaları hakkında bilinçlendirmek, ortak çözüm yolları üretmek ve kansere yol açan olası tehlikelere karşı uyarmak amacıyla tüm Türkiye'de 'Farkındalık Projemizle' mücadeleye devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalnız olmadıklarını göstermemiz gerek!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN