Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 gündür kayıplarda

Giriş Tarihi: 12.8.2014

İzmirli Gülseren Hız 2 Ağustos'tan bu yana kendisinden haber alınamayan kızı Ayşegül E. için yetkililerden yardım bekliyor. 10 günde bir ipucu bile bulamayan anne, "Lütfen gören varsa ihbarda bulunsun" dedi

Kızı kayıplara karışan İzmirli Gülseren Hız, kızının bulunması için yetkililerden yardım bekliyor. 2 Ağustos sabahı annesine haber evden çıkan Ayşegül E'den yaklaşık 10 gündür haber alınamıyor. Kızının kayıplara karışmasının ardından kendi çabaları ile aramaya başlayan anne Gülseren Hız, kızını bulabilmek için tek başına sokaklara, ağaçlara üzerinde kızının resmi olan kayıp ilanlarını asıyor ve kapı kapı gezerek yaklaşık 4 milyon nüfusu bulunan İzmir'de kızını arıyor. Anne ve babası yıllar önce boşanan 16 yaşındaki Ayşegül E. bir sabah ansızın ortadan kayboldu. Velayeti babasında olan ve 1 aylığına annesinde kalan genç kız, babasının evine döneceği son gün olan 2 Ağustos sabahı annesi evde uyurken ev kapısını bile kapatmadan sırra kadem bastı. Uyandığında kızını bulamayan ve kapının açık olduğunu fark eden anne Gülseren Hız, kızının kapıyı tam kapatmadığını düşünerek olumsuz bir durum olduğunu düşünmedi. Günün ilerleyen saatlerinde kızının eşyalarını, babasının evine götüren talihsiz kadın, kızının kayıplara karıştığını akşam geç saatte fark edebildi. Hemen kızının arkadaşlarına ulaşan anne Gülseren Hız, kızına dair bir tek ipucu bile bulamadı.

LİSEYİ BIRAKMIŞTI

Lise 1'e giden Ayşegül'ün daha fazla okumak istemediğini ve okuldan ayrıldığını belirten anne Gülseren Hız, kızının yaklaşık 2 yıl önce de kayıplara karıştığını fakat daha sonra bulunduğunu söyledi. Kızının hayatından endişe duyduğunu ve haberlerde uyuşturucu batağına düşen gençleri gördükçe daha da kötü olduğunu belirten anne Gülseren Hız, "Kızımla arkadaş gibiyiz. Yıllar önce babası ile boşandık. Arada gelir bende kalırdı. Fakat ne olduysa bir sabah ortadan kayboldu. Ben arkadaş ortamının onu etkilediğini düşünüyorum ve uyuşturucu batağına düşmesinden korkuyorum. Kızımın hayatından endişeliyim. Tek tek kapıları gezerek, bir umut kızıma ulaşabilecek bir ipucu arıyorum. 19 yaşında Ü.A adından bir erkek arkadaşı vardı, kendisi ile görüşmesini istemedik, bize sevdiğini söyledi. Kimsenin günahını almak istemiyorum ama ilk aklıma orası geliyor" dedi. Kızına kavuşacağı günü bekleyen acılı anne Gülseren Hız, "Bir gün kızım bana gelerek, bir adamın istediği kıyafeti giymesi için bin lira teklif ettiğini söyledi. Kızım yaşı gereği kafası çelinebilecek bir yaşta. Anne-kız oturduk konuştuk, o tarz adamların kötü niyetli olabileceğini anlattım. O da anlayış ve olgunluk göstererek bu teklife itibar etmedi. Şimdi kızımın başına bir şeyler gelmesinden korkuyorum. Lütfen gören, bilen, duyan varsa 0533 409 17 59 numaralı telefona ya da en yakın karakola ihbar etmesi için yalvarıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 gündür kayıplarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN