Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobbinge uğradım sağlığım bozuldu

İçişleri Bakanlığı kararıyla Büyükşehir'de Genel Sekreter görevinden alınan Hızır, "Sürekli tacize ve mobbinge uğradım, ruh sağlığım da bozuldu. Bu yüzden emekliye ayrıldım" dedi

Giriş Tarihi: 14.8.2014
İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersu Hızır, emekliliğe ayrıldı. Başkan Aziz Kocaoğlu tarafından 2010 yılında görevden alınan ancak açtığı davaları kazanarak görevine geri dönen Hızır, dönüşünün ardından Kocaoğlu'nun bilgisi dahilinde örgütlü bir şekilde taciz ve mobbinge uğradığını ifade etti. Bu nedenle sağlığının bozulduğunu ifade eden Hızır, artık sağlığının devam etmesine elvermediği için emeklilik kararı aldığını açıkladı. Açtığı bütün davaları kazandığı halde keyfi ve hukuk dışı yollarla engellenmeye çalışıldığını dile getiren Hızır, "Yapılan bu hukuk dışı ve haksız uygulamaları da yargı kararlarıyla iptal ettirerek, 2013 Aralık ayında birçok yargı kararının bileşimi olarak Genel Sekreterlik görevine geri döndüm. Ancak, döndüğüm andan itibaren yargı kararlarını hiçe sayan ve hukukun üstünlüğüne inanmayan malum çevrelerce belediyede görev yapmam engellenmeye çalışıldı" dedi.

BAŞKANIN HABERİ VAR

Hızır, şöyle konuştu: "Görevimi yapmaya çalışırken tarafıma karşı sorumlu olduğum konular dâhil bilgilerin, belgelerin saklanması, hiyerarşik kuralların bazı bürokratlarca hiçe sayılarak davranılması ve bu konularda Büyükşehir Belediye Başkanı'nın bilgisi dâhilinde örgütlü bir şekilde gerçekleştirilmesi gibi keyfi davranışlarla taciz ve mağdur edilmeye çalışıldım. Sürekli baskı altında tutulmaya çalışıldım. Ancak tüm engellemelere ve mobbinge rağmen görevimi eksiksiz olarak yerine getirdim." İş yerinde yaşanan bu stresli ve uzun sürecin sağlık problemlerini ortaya çıkardığını dile getiren Hızır, şöyle devam etti: "Hassas bir kişiliğe ve karaktere sahip olmam sebebiyle de bu sağlık problemleri beni hayati risklerin oluştuğu birikim noktasına getirdi. Artan yoğun haksız ve keyfi uygulamaların yarattığı sıkıntı ve stres beni bir hayli rahatsız hale getirdi. Hayati sınırların zorlanmaya başlamış olması üzerine doktorlarımın da önerisi ile 6 Ağustos tarihinden geçerli olmak üzere asaleten yürüttüğüm Genel Sekreterlik kadrosundan emeklilik talebinde bulundum. Talebimin aynı gün Başkanlık makamınca uygun görülerek onaylanması ile 16 yıldır hizmet verdiğim Büyükşehir Belediyesi'nden ve yürüttüğüm Genel Sekreterlik görevinden emekli oldum. İzmir'de görev yaptığım 1999 yılından bugüne değin sevgisini, saygısını, hoşgörüsünü desteğini esirgemeyen başta tüm belediye çalışanları olmak üzere tüm İzmirli hemşerilerime sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum." Bu arada, İçişleri Bakanlığı'nın onayıyla Büyükşehir'in yeni genel sekreteri Pervin Şenel Genç oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobbinge uğradım sağlığım bozuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN