Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakayı ele verdİ

Giriş Tarihi: 15.8.2014

İzmir Kemeraltı'nda tekerlekli sandalye ile dilencilik yapan Kenan K.'yı zabıta takibe aldı. Yapılan operasyonda üzerinde 2 çeyrek altın çıkan dilencinin sakat olmadığı ortaya çıktı

İzmir'in en işlek yerlerinin başında gelen Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda dikkat çeken tekerlekli sandalyeli dilencinin yapılan operasyonun ardından sakat olmadığı ortaya çıktı. Zabıtalar tarafından, yakalanan sözde sakat dilencinin üzerinden 2 çeyrek altın ve 13 lira para çıktı. Dilencinin üzerini arayan zabıta ekipleri, vatandaşları sömüren adamın, kendisine sakat süsü vermek için hazırladığı düzeneği görünce şok oldu. Kentin en işlek olduğu, her gün yüz binlerce insanın girip çıktığı Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı dilenmek için mesken edinen 27 yaşındaki Kenan K., vatandaşların şikayeti üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından takibe alındı. Tekerlekli sandalyesi ile vatandaşların duygularını sömürerek para toplayan Kenan K. Tarihi Hisarönü Camii'nin önünde dilenirken zabıtalar tarafından yakalandı. Kendisine sakat görüntüsü vermek için tekerlekli sandalye, koltuk değneği ve ayakkabısına yaptığı düzenek ile sadaka toplayan Kenan K'nın üzerini arayan zabıta ekipleri, 2 çeyrek altın ve 13 lira para buldu. İnsanlara kendisini acındırarak para toplayan Kenan K., kendisini sorgulayan yetkililere üzerinden çıkan altınların eşine ait olduğunu söylese de daha sonra altınları dilendiği 1.5 saatlik sürede topladığı öğrenildi. İzmir'e geleli henüz 10 gün önce geldiğini belirten Kenan K., "Tekerlekli sandalyeyi bana sakat olduğumu düşünerek yardım amaçlı Menemen'de verdiler. Asla hırsızlık yapmadım, yapmam da" diye konuştu.

ALTINLARA EL KONDU

Kenan K'nın üzerinden çıkan 2 çeyrek altın, 13 lira, tekerlekli sandalye, koltuk değneği ve kendisine sakat görünümü vermek için üzerine metal düzenek ile sargı bezi kullanarak hazırladığı botlarına İzmir Büyükşehir Zabıta ekipleri tarafından el koyuldu. Kenan K. Kabahatler Kanunu'na göre 91.00 lira para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakayı ele verdİ
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN