Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsane bebek Hasret

Özel Ata Sağlık'ta dünyaya gelen ve yaşamaz gözüyle bakılan bebek hayata tutundu. Hastane personelinin, "Efsane Bebek" diye nitelendirdiği bebeğe ailesi de 'Efsane Hasret' ismini verdi

Giriş Tarihi: 16.8.2014
Doğduğu zaman akciğer etrafındaki zarlarda sıvı, kalbinde delik ve PDA adı verilen iki damar arasında açıklık bulunan bebek 2 aydır Özel Ata Sağlık Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alındı. Diğer doktorların bu bebek yaşamaz gözüyle baktıkları bebeğin yaşayacağına dair aile ile birlikte umut besleyen Özel Ata Sağlık Hastanesi Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Dr. Tarkan Akbulut, "Bebeğimiz hastanemizin artık bir efsanesi oldu. Biz ona hep 'Efsane Bebek' dedik. Ailesi de Hasret ismiyle birlikte Efsane ismini de koydu. Efsane hastanemizde 2 aylık bir yoğun bir tedavi aldı. Kendisini yavaş yavaş toparladı ve annesinin emzireceği duruma geldi. Tedavisi ve takibi devam edecek. Kalbindeki delik için belki ameliyat olması gerekebilir ya da delik tedavi sonrası kendiliğinden de kapanabilir. Efsane Hasret'i sağlıklı bir şekilde taburcu ederek annesine teslim ettiğimiz için hastane çalışanları olarak bizlerde çok mutluyuz" diye konuştu.

HASTANENİN BAŞARISI
Efsane Hasret Tezel'in anne ve babası Ali ve Şehriban Tezel doğum sonrası kendilerine ve çocuklarına ilgi gösteren, başta Özel Ata Sağlık Hastanesi yönetimine, doktorlarına, Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Dr. Tarkan Akbulut'a, hemşireler ve sağlık personeline göstermiş oldukları yoğun ilgi çok teşekkür ettiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsane bebek Hasret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN