Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci çim fiyaskosu

Kıyı Tasarım Projesi'nin Pasaport etabında yaşanan hayal kırıklığının ardından Kordon'da patlak veren çim krizini meclise taşıyan Doğan, "Bu ikinci fiyasko oldu" dedi

İzmir'de Birinci Kordon'daki çevre düzenlemeleri kapsamında Alsancak Vapur İskelesi ile Cumhuriyet Meydanı arasındaki yeşil alana serilen rulo çimlerin bozulup kuruması Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan tarafından meclis gündemine taşındı. Kıyı Tasarım Projesi'nin Pasaport etabında yaşanan hayal kırıklığının benzerinin Kordon'daki çim alanlarda da yaşandığına dikkat çeken Doğan, "Kıyı Tasarım Projesi'nde bu da ikinci fiyasko" dedi. Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Sırrı Aydoğan yönetiminde gerçekleşen Ağustos ayının son belediye meclis toplantısında çim tartışması yaşandı. AK Parti Grubu, Kıyı Tasarım Projesi kapsamında Alsancak'ta 53 bin metrekarelik alanda yapılan çim yenileme işlemini "fiyasko" olarak nitelendirdi. Bozulan çimlerin fotoğraflarını meclis üyelerine gösteren AK Parti Grup Başkanı Bilal Doğan, "Büyükşehir Belediyesi'nin prestij projesi olan Kıyı Tasarım Projesi'nin istendiği gibi sonuçlanmadığı ve sıkıntılar yaşandığını biliyoruz. Projede yine sıkıntılar yaşanmaya başladı. Kordon'daki çimleme çalışmaları fiyasko ile sonuçlandı. Kordon'da milyonlarca lira harcanarak yenilenen çimlerin tamamı kullanılamaz hale geldi. Sahil şeridindeki 53 bin metrekarelik alandaki çim heba olmuş ve çalışmalar beklenen sonuca ulaşmamış. İzmirliler daha keyfini süremeden çimler kullanılamaz hale geldi. İhale uzman bir firmaya mı verilemedi? Burada yaşanan sıkıntı da İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ekonomik kaybı var mı? Teknik kadroların denetiminde devam eden çalışmalar ne zaman son bulacak?" diye konuştu.

"HATAYI FİRMA DÜZELTİR"
Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Sırrı Aydoğan ise, "Kentin her yerindeki yeşil alanlarda, parklarda bu çalışmalar yürütülüyor ve zaman zaman yenileme yapılıyor. Buradaki çalışmalar da ihaleyle ve kamu ihale yasası kapsamında yapıldı. Herhangi bir hata varsa, bunu firma düzeltir. Keşke ihale kanunu olmasa da biz kendimiz bu çalışmaları yapsak. Ama yapacak bir şeyimiz yok. Bizim ihalelerimiz herkese açıktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci çim fiyaskosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN