Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Egeli Sabah yazdı kayıp kız ortaya çıktı

zmir'de evden kaçan 16 yaşındaki kız, Egeli Sabah'ta kendini görünce, pişman olup evine geri döndü. Anne, kızına kavuşmanın sevinci yaşadı

Giriş Tarihi: 19.8.2014
İzmir'de, annesi uyuduğu sırada, kapıyı bile kapatmadan evden kaçan 16 yaşındaki Ayşegül E, Egeli Sabah'ın "10 gündür kayıp" başlıklı haberini görünce, annesini üzdüğüne pişman olarak evine döndü. Bir süre önce, babasının evine geri dönmek istemediği için annesiyle tartışan Ayşegül E, eşyasını toplayarak kayıplara karıştı. Evin kapısını bile kapatmadan çıkıp giden genç kızın, kaçtığını ancak akşam saatlerinde fark eden anne Gülseren Hız, bastırdığı kayıp ilanlarıyla kapı kapı gezerek kızını aradı. Gülseren Hız'ın kaybolan kızını aradığına ilişkin haberin Egeli Sabah'ta yer almasının ardından, anne kızın 15 gün süren sıkıntıları son buldu. Kendisini gazetede gördükten sonra annesinin üzülmesine dayanamayan genç kız evine döndü.

YAŞADIKLARINI ANLATTI

Egeli Sabah'a kaçış macerasını anlatan Ayşegül E. şunları söyledi: "Annem ile babam 4 yıl önce boşandı. Mahkeme velayetimi babama verdi. Anne düşkünü birisi olmama rağmen yılda sadece 1 ay annemde kalabiliyordum. Temmuz ayını annemde geçirdim. Son gün annem, artık babamın evine gideceğimi söyledi. Ben gitmek istemeyince tartıştık. Annem, 'Artık senin gibi kızım' deyince çok gücüme gitti. Ben de ona ceza vermek ve korkutmak istedim. Sırt çantama birkaç eşya koyarak sabah evden kaçtım. Ailemin hiç aklına gelmez diye otostop çekerek Gümüldür'e gittim. Gidecek yerim olmadığı için plajda vakit geçirdim. Denize girdim, güneşlendim, tatil yaptım. Akşamları da kumsalda yattım. Aradan 3 gün geçti, açtım ve bitkin durumdaydım, bayılmışım. Plajda baygın haldeyken yaşlı bir çift beni evlerine götürdü.Kendime gelince, kim olduğumu merak edip sorular sordular. Yaşımdan büyük gösterdiğim için 18 yaşında olduğumu ve adımın Buse olduğunu söyledim. Aradan birkaç gün geçtikten sonra yaşlı amca elinde gazeteyle gelerek bana haberi gösterdi. 'Bu sen misin?' diye sordular. Hayır diyerek geçiştirdim. Yaşlı çifti tedirgin etmemek için evden ayrıldım. Yine plaja döndüm fakat fazla kaçamayacağımı düşünerek, geldiğim gibi otostopla İzmir'e döndüm. Aslında haberi görmesen dönmezdim. Pişman oldum, hiçbir kız, anne ve babasını cezalandırmak için evden kaçmasın. Benim başıma bir şey gelmedi ama gelebilirdi." İzmir Çocuk Şube Müdürlüğü'ne giden Ayşegül E. savcının talimatıyla anneye verildi. Kızını karşısında gören anne Gülseren Hız derin bir oh çekti. Kızının hayatında endişe ettiğini her fırsatta dile getiren anne Gülseren Hız, Egeli Sabah'ta çıkan haberin ardından kızının bulunduğunu belirterek, "Gazetede haber çıkmasaydı, daha gelmesi için çok beklerdik, belki de hiç gelmezdi. Sizlere çok teşekkür ederim. Bizim solan yüzümüzü güldürdünüz. Bir anneyi evladına kavuşturdunuz." Lise öğrencisiyken okulu bırakan genç kız, şimdi yarım kalman okulunu bitirip, konservatuvara gitme hayali kuruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Egeli Sabah yazdı kayıp kız ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN