Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göz sıkıntısına laserli çözüm

Ekol Göz Tıp Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Gökhan Erbakan, 'Femtosaniye Excimer Laser' yönteminin çizdirme operasyonu olmadığını belirtti, "Hasta hekimine güvendiği sürece, hiçbir sıkıntı yaşamaz" dedi

Giriş Tarihi: 20.8.2014
Teknolojinin geliştikçe insanlarında sağlıktan beklentilerinin giderek arttığını ifade eden Ekol Göz Tıp Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Gökhan Erbakan, insanların artık gözlük kullanmak istemediklerini belirtti. Femtosaniye Excimer Laser yönteminin çizdirme operasyonu olmadığını belirten Op. Dr. Gökhan Erbakan, hastaların hekimine ve sağlık merkezine güvendikleri takdirde laser operasyonlarının son derece güvenli olduğunu söyledi. Femtosaniye Excimer Laser hastalarının yelpazesinin geniş olduğunu kaydeden Op. Dr. Erbakan, şunları söyledi: "Femtosaniye Excimer Laser hastaları ise çeşitlidir. Estetik kaygısı için gelen hastalarımız var. Bazı insanlarda ise bu operasyon bir mecburiyettir. 3 numara astigmatı olan bir hasta yolda yürürken gözlüğünü düşürse karşıdan karşıya geçmesi zorlanacaktır. Bazı insanlar ise işi nedeniyle gözlük kullanamamaktır. Bu sebeplerden dolayı hastalarımız laseri tercih etmektedirler."

HESAPLAMAYA DİKKAT!

Laser operasyonlarında en önemli kısmın hesaplama olduğunu belirten Op. Dr. Gökhan Erbakan, "Hesaplamada gözün lasere uygun olup olmadığına karar verilir. Göz uygunsa operasyon yapılır ve iyileşmesi de çok kısa bir sürede gerçekleşir. Operasyondan sonraki 6 saat içinde ilk iyileşme sağlanır, 3 gün içinde tatminkar bir görüntü oluşur. 3. ayda kusursuzluğa ulaşır. Ameliyat süresi oldukça kısadır" ifadelerinde bulundu. Femtosaniye Excimer Laser operasyonlarının çizdirme operasyonlardan farklı olduğunu belirten Op. Dr. Gökhan Erbakan, "Çizdirme operasyonları halkın içinde de olumsuzlukla sonuçlandığı konuşuluyor ve bu olumsuzluklardan dolayı artık çizdirme yapılmıyor. Femtosaniye Excimer laser çizdirme de yaşanan sorunları yaşatmadığı için artık kullanılmıyor" dedi.

KALİTE VE TECRÜBE

Op. Dr. Gökhan Erbakan, "Femtosaniye Excimer laserde başarı, cihazın teknolojisi ile doğru orantılıdır. Cihazınız iyi ise sonuç her zaman iyidir. Burada hekimin tecrübesi de çok önemli. Operasyonun sonucunu birazda cihaz belirliyor. Ekol Göz olarak biz dünyada gelişmiş sağlık merkezlerinin kullandığı son teknoloji ile üretilmiş laser cihazı kullanıyoruz" diye konuştu.

TETKİKLER YAPILMALI
Hekime ve sağlık merkezine güvenildiği takdirde laserde başarılı sonuçlara ulaşılabileceğini belirten Op. Dr. Gökhan Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Laser olmak isteyen hastalarımız şunu iyi bilmelidirler ki Excimer Laser çizdirme değildir, bu tür söylemlere itibar etmeyin. "
ameliyat olun"
Güvenebileceğiniz bir hekim bulun. Bütün tetkiklerin yapıldığından emin olun. Eğer doktorunuza ve sağlık merkezine güveniyorsanız hiç düşünmeden bu ameliyatı olun. Biz ameliyat sonrasından hastanın yaşayacaklarını kendisine belirtiyoruz. Böylece hasta ile koordineli bir şekilde hastanın operasyon sonrası hastanemizden mutlu ayrılmasını sağlıyoruz. Laserlerle yapabildiğimiz çeşitli operasyonlar var. Laserin gelmiş olduğu güvenlik parametresi bizi çok mutlu ediyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göz sıkıntısına laserli çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN