Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meme estetiğinde doğru tercih yüzleri güldürür

Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Uygur, meme estetiği hakkında bilgiler verdi, "En kritik nokta, estetik olacak kişinin ne istediğini anlamaktır. Bu süreçten sonrası kolaylaşır" dedi

Giriş Tarihi: 20.8.2014
Ekol Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Fatih Uygur, meme yapısının kadın vücuduna ve estetik yapısına etki eden önemli bir bölge olduğunu belirtti, memenin diriliği ve güzelliği ile beden imajını tamamlayan önemli bir yapı olduğunu kaydetti. Doç. Dr. Fatih Uygur, "Bu sebeple memesi küçük bayanlar, meme büyüklüğünden şikayeti olanlar, doğumsal meme bozukluğu olanlar, meme sarkmasından şikayeti olanlar, meme asimetrisi yaşayanlar estetik cerrahiye başvurmaktadırlar" dedi. Estetik ameliyatlarında hastaların isteklerine ve sıkıntılarına çok önem verdiğini belirten Doç. Dr. Uygur, karşılıklı güven duygusu ile herşeyin planlandığı gibi yürümesini sağlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. En kiritik nokta kişinin ne istediğini anlamak olduğunu belirten Doç. Dr. Uygur, şunları söyledi; "Estetik ameliyatları öncesi kişinin ne istediğini anlamak en kritik noktadır. Yapılacak değişiklik onlara yakışacak mı, gövdede bütünsel estetiği sağlamadaki etkisi nasıl olmalı, riskli bir durum söz konusu mu, gibi sorulara en başından yanıt aramak gerekmekte. Gövdedeki bütünsel meme estetiğin sağlanmasında meme şeklinin komşu yapılarla, örneğin kol, üst karın ve koltuk altı oranları ile birlikte değerlendirilmesi önemlidir. Hasta memnuniyeti benim için en önemli nokta olduğu için teknolojik gelişmeleri de takip ederek hastalarıma en yararlı olabilecek cihazları kliniğimize entegre etmeye gayret gösteriyorum."

EN POPÜLER AMELİYAT

Doç. Dr. Fatih Uygur, meme büyütme ameliyatlarının estetik cerrahi açısından en çok yapılan ve doğru uygulanırsa en yüz güldürücü, hemen sonuç alınabilen işlemlerin başında geldiğini belirtti, şöyle devam etti; "Meme büyütme 2011'de ABD'de liposuction ve karın germe ile beraber en popüler ve en sık yapılan ameliyattır. Silikon protez, şişirilebilir protez kullanılarak meme büyütme yapılabilir. Vücuda en az zarar veren maddelerden biri olduğu yıllardır bilinen silikon, laboratuarda işlenerek bugün kullandığımız silikon proteze dönüştürülmekte ve güvenle kullanılmaktameme kadır. Uzun süreli yapılan araştırmalarda bu materyalin kullanımının meme kanserini tetikleyici bir etkisinin olmadığı ortaya konulmuştur."

UYGUN ADAYLAR
Bir memenin fazla, diğer memenin az geliştiği asimetrik meme ölçüsüne sahip olmak - Yeterince gelişmemiş küçük memelere sahip olmak - Meme yapısından ve büyüklüğünden şikayetçi olmak - Meme kanseri nedeniyle meme dokusu kayıp olması - Meme dokusunun anatomik gelişiminin tamamlandığı 18 yaşında olmak - Ameliyata engel oluşturacak herhangi bir hastalığın olmaması

YAPILAN İŞLEMLER
Meme büyütme ameliyatları hakkında da bilgiler veren Doç. Dr. Fatih Uygur, "Ameliyat, genel anestezi altında, hastane koşullarında yapılır ve 1-2 saat sürer. Memeye bandajlama ve sutyen uygulanır. Ameliyat sonrası ağrı minimaldir. Eriyen dikişler kullanıldıysa alınmasına gerek yoktur. Erken dönemde şişlik, morluk olabilir; 10 günde kendiliğinden kaybolur. Dren kullanımı cerrahın tercihidir ve genelde 1-2 günde çıkarılır. Hasta 3-5 günde işine dönebilir. 1-2 ay ağır egzersizlerden uzak durması tavsiye edilir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meme estetiğinde doğru tercih yüzleri güldürür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN