Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir "Kılıçdaroğlu" dedi, Manisa kararsız

CHP'de 18. Olağanüstü Kurultay öncesi İzmir il ve 29 ilçe örgütü, genel başkan Kılıçdaroğlu'na desteğini açıkladı. Manisa'da ise "Örgüte soralım" yaklaşımı hakim

Giriş Tarihi: 21.8.2014
İzmir İl ve Urla ilçesi dışında kalan 29 ilçe örgütünden temsilciler, partinin il başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısıyla CHP'nin 18. olağanüstü kurultayı öncesinde mevcut genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıkladı. CHP İl Başkanı Ali Engin, il yönetim kurulu ve 29 ilçe başkanının katıldığı basın toplantısında, bazı partililerin ısrarlı çağrıları üzerine genel başkanları Kılıçdaroğlu'nun, yetkisini kullanarak kurultayı toplama kararını aldığını hatırlattı. Kurultayda genel başkanlığına aday olacağını açıklayan Yalova milletvekili Muharrem İnce'yi de tebrik eden ve başarılar dileyen Engin, kurultayın bazı kesimlerin beklendiği gibi bölünme, tasviye, kaos kurultayı değil, barış, huzur, bütünleşme kurultayı olacağını ifade etti. Engin, kurultayda İzmir il ve 29 ilçe örgütü olarak, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini belirterek, şunları kaydetti: "Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaklaşık 5 yıl önce seçildiği koşullardan hiçbir şey eksilmemiştir. Ülkenin, dürüst, çalışkan bir başbakana, CHP'nin de bölünmeden, parçalanmadan, partiyi bütün tutarak daha da ileriye götürmeye çalışan, çabalayan bir genel başkana ihtiyacı var. Bütün bu ihtiyaçarı, Sayın Genel Başkanımızın karşıladığını düşünüyoruz."

DELEGELERLE KONUŞMALI
Manisa'da ise örgüte danışılması görüşü ağırlıkta.. Manisa Milletvekillerinden Özgür Özel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteğini açıklarken, Hasan Ören örgütle birlikte hareket edilmesi gerektiğini söylemişti. Sakine Öz ise, Hasan Ören'e destek vererek örgüt kararının önemine işaret etti. Öz, "Benim siyasi bakış açım, ortak doğrular üzerinde delegelerimizle varılmış sonucun deklare edilmesinden yanadır. Ortak görüşün açıklanması gerekir. Kurultayla ilgili bireysel fikir açıklamak yanlıştır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir "Kılıçdaroğlu" dedi, Manisa kararsız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN